środa, 23 października 2019. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

Utrudnienia na linii przez awarię sieci

2018-03-28 20:50:51 (ost. akt: 2018-03-28 20:54:26)
ilustracja do treści

ilustracja do treści

Autor zdjęcia: Karol Wrombel

POWIAT\\\ Kontakt telefoniczny z kilkoma jednostkami korzystającymi z sieci światłowodowej administrowanej przez Starostwo Powiatowe jest utrudniony. Wszystko przez awarię, która miała miejsce w pierwszej połowie marca. Skutki awarii nadal są odczuwalne.

Do awarii w urządzeniach sieci światłowodowej administrowanych przez Starostwo Powiatowe w Mrągowie doszło 7 marca. Po tygodniu uszkodzone urządzenie zostało wymienione, a sieć internetowa w placówkach powiatowych przywrócona.

— Przyczyną zaistniałej sytuacji była awaria urządzenia sieciowego, jednego z głównych przełączników sieci korowej sieci światłowodowej — poinformowano nas w Starostwie Powiatowym. Sieć internetowa już działa, ale... — Mamy mały problem z VoIP-em, ale tylko w niektórych jednostkach.

Jak udało nam się ustalić problem jest nadal odczuwalny w trzech jednostkach podległych miastu Mrągowo. Konkretnie w dwóch szkołach i przedszkolu na terenie miasta. — Nie jest to związane z awarią sieci — usłyszeliśmy w starostwie. Do sprawy odniosła się również sekretarz miasta Mrągowo. — Dostawcą internetu do Urzędu Miejskiego w Mrągowie i naszych placówek organizacyjnych jest Starostwo Powiatowe, zarządzające miejską siecią światłowodową. Przyczyną awarii było uszkodzenie jednego przełącznika sieciowego, co spowodowało brak dostępu do sieci, a w przypadku kiedy telefony w placówce oparte są na bramkach VoiP, również brak kontaktu telefonicznego — informuje sekretarz Beata Klimek.

Prace przywrócenia pełnej sprawności sieci wciąż trwają, ale te utrudnienia nie są skutkiem awarii. Zmieniane są zabezpieczenia sieci, co między innymi ma pomóc w uniknięciu podobnych zdarzeń w przyszłości.

Jak deklaruje sekretarz Urzędu Miasta prace te nie są uciążliwe w kontaktach z placówkami. — Według przesłanych informacji dyrektorzy zapewnili rezerwowy dostęp do sieci pojedynczych stanowisk m.in. dla księgowości, jak również uruchomili procedury postępowania w takim wypadku. Informacje o możliwości kontaktu z placówką zostały umieszczone w widocznych miejscach. W sprawie przygotowania placówek do obowiązujących przepisów w ramach ochrony danych osobowych proszę o kierowanie zapytania bezpośrednio do dyrektorów placówek — informuje Beata Klimek.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages