Wtorek, 22 stycznia 2019. Imieniny Dominiki, Mateusza, Wincentego

Nowi policjanci w szeregach policji z Warmii i Mazur

2018-03-30 10:09:24 (ost. akt: 2018-04-01 08:17:15)

Autor zdjęcia: archiwum policji

W obecności insp. Tomasza Klimka, komendanta wojewódzkiego policji w Olsztynie, zaproszonych gości oraz swoich rodzin i przyjaciół, grono nowych funkcjonariuszy garnizonu warmińsko – mazurskiej policji uroczyście wypowiedziało rotę ślubowania.

Po kilkuetapowej procedurze, rywalizacji o jak najlepszy wynik i miejsce w rankingu, dwudziestu najlepszych kandydatów oficjalnie rozpoczęło służbę w warmińsko-mazurskiej policji. Przypieczętowaniem ich decyzji podjętej kilka miesięcy temu, było czwartkowe (29.03) ślubowanie, które odbyło się na sali gimnastycznej w budynku Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.

Było to pierwsze ślubowanie finalizujące zaplanowane na ten rok przyjęcia do służby. Kolejne odbędą się w lipcu, wrześniu i grudniu. Na tą chwilę planowane jest przyjęcie w 2018 roku łącznie 75 nowych policjantów garnizonu warmińsko – mazurskiego. Jednak ta liczba może jeszcze wzrosnąć, co uzależnione jest od decyzji podejmowanych przez Komendanta Głównego Policji.

Przyjęci do służby rozpoczną półroczny kurs podstawowy w jednej z policyjnych szkół. Podczas szkolenia zostaną przygotowani do wykonywania odpowiedzialnej i trudnej pracy. Funkcjonariusze, pod okiem wykwalifikowanej i doświadczonej kadry dydaktycznej, wzbogacą swoją wiedzę na temat broni palnej, środków przymusu bezpośredniego, nauczą się wszelkich procedur wynikających z obowiązujących przepisów. Po zakończeniu kursu powrócą do swoich macierzystych jednostek, w których będą zdobywać doświadczenie.

Najwięcej, bo aż sześć osób uzupełni skład etatowy Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie, o dwóch funkcjonariuszy "wzbogacą się" Wydział Konwojowy KWP, Komenda Miejska Policji w Olsztynie oraz Komenda Powiatowa Policji w Ostródzie, po jednej osobie trafi do Komendy Miejskiej Policji w Elblągu, Komendy Powiatowej Policji w Bartoszycach, Komendy Powiatowej Policji w Braniewie, Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie, Komendy Powiatowej Policji w Mrągowie, Komendy Powiatowej Policji w Lidzbarku Warmińskim, Komendy Powiatowej Policji w Giżycku i Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie.

źródło: KPP

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages