Piątek, 10 lipca 2020. Imieniny Filipa, Sylwany, Witalisa

Służba w OSP nie tylko od święta

2018-04-04 18:00:00 (ost. akt: 2018-05-06 16:43:08)
W Lany Poniedziałek strażacy z Sorkwit nie żałuja wody

W Lany Poniedziałek strażacy z Sorkwit nie żałuja wody

Autor zdjęcia: OSP Sorkwity

NIe od dziś wiadomo o tym, że strażacy-ochotnicy służą swoją pomocy, kiedy zagrożone jest nasze bezpieczeństwo czy życie. Ale można na nich liczyć w każdej sytuacji.

To już trzeci rok kiedy mieszkańcy Sorkwit w drugi dzień Wielkanocy mają niezły ubaw. W Lany Poniedziałek strażacy z miejscowego OSP łączą przyjemne z pożytecznym, a do tego wszystkiego... dobrze się bawią.

— Za każdym razem akcja cieszy się dużym zainteresowaniem nie tylko mieszkańców Sorkwit, ale i całego powiatu mrągowskiego. Niestety w tym roku warunki atmosferyczne nie zachęcały do wspólnej zabawy, jednak i tak znalazło się kilku śmiałków — mówi Marta Kopaniec. — Wśród ludzi akcja bardzo się podoba z wielu powodów, m.in. braku zalanych klatek czy też przypadkowych „oblewek” — dodaje prezes OSP Sorkwity.

Strażacy sami lubią takie działani, ponieważ w ten sposób pokazują, że tradycje świąteczne są dobrym sposobem na jednoczenie się lokalnej społeczności. — To dobry sposób na kulturalną zabawę Wielkanocną — uważa prezes Kopaniec. — Staramy się pokazywać ludziom, że straż to nie tylko działania ratownicze, ale wiele innych. Również dla nas to dobra zabawa i sposób na sprawdzenie sprzętu oraz zacieśnianiu naszej współpracy.

Nasze głosowanie na Najpopularniejszą OSP potrwa do 1 maja. W każdym powiecie wyłonimy po trzy najpopularniejsze jednostki. Najpopularniejsze OSP na poziomie wojewódzkim wybierzemy z kolei w dwóch kategoriach. Pierwszą stworzyliśmy dla jednostek znajdujących się w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym, drugą dla drużyn, które nie znajdują się w systemie. Dodatkowo strażacy ochotnicy będą rywalizować w dwóch kategoriach: Najpopularniejszej Kobiecej Drużyny Pożarniczej i Najpopularniejszej Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.

Głosowanie polega na wysłaniu sms-a pod przypisany numer, z ustaloną treścią zamieszczoną w cudzysłowie zgodnie z danym powiatem. X to numer porządkowy przypisany konkretnej OSP z listy danego powiatu. Koszt jednego SMS- wynosi 1,23 zł brutto.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages