środa, 23 października 2019. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

Strażackie podsumowanie: 10 pożarów i kilka zdarzeń miejscowych

2018-04-03 16:20:49 (ost. akt: 2018-04-03 17:07:05)
W Bagienicach na drodze krajowej nr 16 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W wyniku zdarzenia 3 osoby zostały poszkodowane i przewiezione do szpitali w Mrągowie i Biskupcu.

W Bagienicach na drodze krajowej nr 16 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W wyniku zdarzenia 3 osoby zostały poszkodowane i przewiezione do szpitali w Mrągowie i Biskupcu.

Autor zdjęcia: OSP Sorkwity

W ubiegłym tygodniu (26.03-1.04) na terenie powiatu mrągowskiego zanotowano siedemnaście zdarzeń, w tym dziesięć pożarów, sześć miejscowych zagrożeń oraz jeden alarm fałszywy.

W działaniach brały udział 33 zastępy straży pożarnej w obsadzie 120 strażaków.

26 marca
Mikołajki – wypompowanie wody z zalanej piwnicy budynku,

Mikołajki – pomoc w otwarciu mieszkania w którym znajdowała się osoba potrzebująca pomocy medycznej,

Mrągowo – alarm z monitoringu pożarowego obiektu spowodowany zadymieniem powstałym na skutek stopienia butelki plastikowej.

27 marca
Tałty – pożar trawy na nieużytkach o powierzchni około 1 ha.

28 marca
Mikołajki – pożar sadzy w przewodzie kominowym w budynku mieszkalnym jednorodzinnym,

Mrągowo – pożar śmieci w śmietniku,

Olszewo – pożar trawy na nieużytkach,

29 marca
Piecki – zastępy JRG Mrągowo i OSP Piecki zostały zadysponowane do zadymienia w mieszkaniu. Po przybyciu na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono, że na kuchni gazowej pozostał bez dozoru garnek w którym pali się potrawa. Strażacy wynieśli garnek na zewnątrz, otworzyli okna i przy pomocy wentylatora przewietrzyli cały obiekt.

Bagienice – na drodze krajowej nr 16 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W wyniku zdarzenia 3 osoby zostały poszkodowane i przewiezione do szpitali w Mrągowie i Biskupcu. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, samochody, kierowali ruchem wahadłowym oraz uprzątnęli jezdnię z połamanych elementów konstrukcyjnych pojazdów. Działania prowadzone przez zastępy JRG Mrągowo, OSP Grabiowo i Sorkwity trwały ponad 2 godziny.

Piecki – pożar sadzy w przewodzie kominowym budynku mieszkalnego wielorodzinnego,

Mrągowo – alarm fałszywy z monitoringu pożarowego obiektu hotelowego,

30 marca
Mrągowo – na skrzyżowaniu dróg krajowych 16 i 59 doszło do zderzenia 2 samochodów osobowych. Strażacy udzielili pierwszej pomocy jednej osobie i przekazali ją przybyłemu po kilku minutach Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Zabezpieczyli pojazdy oraz miejsce zdarzenia do czasu przyjazdu policji.

31 marca
Kozarek Wielki – pożar w kotłowni budynku mieszkalnego został ugaszony przed przybyciem straży pożarnej przez mieszkańców. Strażacy sprawdzili i oddymili obiekt.

Mrągowo – pożar trawy na poboczu drogi

Olszewo – pożar trawy na nieużytkach na powierzchni około 20 arów,

Stare Kiełbonki – samochód osobowy, którym podróżowały 3 osoby uderzył w barierki przydrożne, na szczęście nikt nie został poszkodowany. Strażacy usunęli uszkodzone barierki oraz pojazd na pobliski parking.

1 kwietnia
Mrągowo – strażacy zostali poinformowani o odpadającym tynku z budynku w centrum miasta. Po przybyciu na miejsce stwierdzono zagrożenia. Strażacy korzystając z drabiny usunęli namoknięty luźny tynk z wysokości około 6 m oraz przy pomocy taśmy oznakowali i zamknęli dla ruchu chodnik przy obiekcie.

przekazał
bryg. Jarosław Jakubik

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages