Sobota, 15 grudnia 2018. Imieniny Celiny, Ireneusza, Niny

Kamienica w centrum Mrągowa straszy odpadającym tynkiem

2018-04-03 17:13:46 (ost. akt: 2018-04-03 17:55:15)

Autor zdjęcia: Roman Olszyński/PSP Mrągowo

W pierwszy dzień świąt wielkanocnych strażacy zabezpieczali jedną z kamienic przy ul. Żeromskiego w Mrągowie. Chodnik przy budynu został oznakowany i zamknięty dla ruchu.

– Korzystając z drabiny strażacy usunęli namoknięty luźny tynk z wysokości około 6 m. Przy pomocy taśmy oznakowali i zamknęli dla ruchu chodnik przy obiekcie – informuje bryg. Jarosław Jakubik z PSP Mrągowo.

Kamienica przy ul. Żeromskiego już wcześniej budziła niepokój. O degradacji obiektu na początku grudnia ub. roku apelowała do właściwego organu administracja Urzędu Miasta. Organem, który stwierdza stan obiektu i wydaje ewentualne zalecenia właścicielowi jest nadzór budowlany, co wynika z ustawy o prawie budowlanym.

W przypadku stwierdzenia, że obiekt budowlany może zagrażać życiu lub zdrowiu ludzi, bezpieczeństwu mienia bądź środowiska lub jest w nieodpowiednim stanie technicznym w drodze decyzji powinno paść zarządzenie o usunięciu nieprawidłowości, określając przy tym termin wykonania tego obowiązku wlaścicielowi lub zarządcy.

Problem w tym, że trudno dotrzeć do właściciela kamienicy lub jego pełnomocnika. Do tego sprawę komplikuje fakt, że ten straszący przechodniów budynek jest "pod opieką" Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Do sprawy z pewnością powrócimy.


masz
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Gosc #2477499 | 94.254.*.* 4 kwi 2018 11:01

  Pwenie właścicielowi o to chodzi żeby sie posypała.Potem zburzą i działkę sprzedadzą

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Mieszkaniec #2477449 | 89.229.*.* 4 kwi 2018 09:32

  To nawet ja wiem , ze wlascicielem byla siostra, czy ciotka z Olsztyna śp. Jerzego Mierzejka. A jesli chodzi o dotarcie do wlascicieli to nie rozumiem jak urzedy moga byc tak nieudolne!!!!!!! Bez komentarza!!!! Po 1 zabytkowa budowla niszczeje z dnia na dzien stwarzajac ogromne zagrozenie i dla przechodniow i dla kierowcow, a po 2 STRASZY w centrum miasta i daje wiele do myslenia turystom odwiedzajacym nas-ze nie dbamy ze brudno , niechlujstwo , syf itp !!!!!!!! W urzeddzie tez ktos powinien za brak reakcji i opieszalosc w dzialaniach odpowiedziec!!!!!!!!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. NMR #2477085 | 89.229.*.* 3 kwi 2018 17:52

  Szkoda że nikt tam nie mieszka,niszczeje z roku na rok,żal patrzeć.Ktoś jest jej właścicielem ? Może ktoś wie ?

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages