Poniedziałek, 6 lipca 2020. Imieniny Dominiki, Jaropełka, Łucji

Akcja "Prędkość": kierowcy jeżdżą zdecydowanie za szybko

2018-04-09 18:22:01 (ost. akt: 2018-04-09 18:35:09)

Autor zdjęcia: Materiały policji

Za nami kolejna akcja „Prędkość”, podczas której mrągowscy policjanci kontrolowali m.in. czy kierujący stosują się do ograniczeń prędkości, czy są trzeźwi, a także czy stosują pasy bezpieczeństwa i urządzenia do bezpiecznego przewożenia dzieci.

— Głównym celem prowadzonych przez policjantów działań jest zapobieganie wypadkom drogowym przez egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i innych przepisów ruchu drogowego — informuje Dorota Kulig, oficer prasowy mrągowskiej policji.

W trakcie akcji policjanci byli szczególnie wyczuleni na te kategorie wykroczeń i przestępstw drogowych, które są głównymi przyczynami wypadków. Nadmierna prędkość, kierowanie pod wpływem alkoholu, nieprawidłowo wykonywane manewry – to najpoważniejsze „grzechy” kierowców.

— W trakcie działań funkcjonariusze wykorzystywali sprzęt pomiarowy m.in. mierniki prędkości i urządzenia do pomiaru zawartości alkoholu w organizmie — dodaje rzecznik KPP w Mragowie. W efekcie piątkowych działań „Prędkość” policjanci skontrolowali 36 pojazdów. Aż 23 kierowców zlekceważyło przepisy drogowe, jadąc z nadmierną prędkością.

— Apelujemy do kierowców – dla bezpieczeństwa wszystkich użytkowników dróg – noga z gazu — dodaje mł. asp. Dorota Kulig.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Oczywiście #2481951 | 94.254.*.* 11 kwi 2018 06:23

    Tak są wyczuleni, że chowaja się po krzakach aby moc kogoś złapać

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages