Niedziela, 9 sierpnia 2020. Imieniny Klary, Romana, Rozyny

Odsłonią tablicę upamiętniającą cmentarz żydowski. Data uroczystości nie jest przypadkowa

2018-04-19 12:00:00 (ost. akt: 2018-04-19 09:29:34)

Autor zdjęcia: Ewa Dolińska-Baczewska

Uroczyste odsłonięcie tablicy upamiętniającej cmentarz żydowski w Mrągowie, założony w 1859 roku, odbędzie się 19 kwietnia o godzinie 15. Tego dnia przypada również Dzień Pamięci Ofiar Holocaustu i 75. rocznica wybuchu Powstania w Getcie Warszawskim.

Odsłonięcie tablicy odbędzie się przy ul. Brzozowej na niewielkim pagórku, przy ogrodzeniu cmentarza komunalnego od strony świateł. W ten sposób organizatorzy chcą upamiętnić tych, którzy tworzyli społeczność Mrągowa przed 1938 rokiem. Dziś nie ma po nich śladu. Mamy szansę przywrócić pamięć o zapomnianych mrągowianach z gminy żydowskiej.

Organizatorzy proszą by zabrać ze soba kamień, który w religii judaistycznej składa sie na grobie. Mężczyzn prosi się dodaktowo o nakrycie głowy.

Tego samego dnia o godzinie 16.30 w Bibliotece Pedagogicznej w Mrągowie odbędzie się Wieczór z kulturą żydowską.


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages