Poniedziałek, 18 marca 2019. Imieniny Edwarda, Narcyza, Zbysława

Burza nad Mrongoville?

2018-04-20 12:00:00 (ost. akt: 2018-04-20 13:45:10)
„Apanachi” zapewnia, że Mrongoville wystartuje w maju

„Apanachi” zapewnia, że Mrongoville wystartuje w maju

Autor zdjęcia: archiwum

Burza czy tylko lekki deszczyk nad Miasteczkiem Westernowym „Mrongoville”? O kondycję miasteczka zapytaliśmy dyrektora Zarządu Spółki, Stanisława Małyszko.

Przyczynkiem do zadania kilku pytań jest fakt ogłoszenia przez Zarząd Spółki przetargu na wydzierżawienie obiektu. Przetarg ma się odbyć już teraz, 9 maja, i pośród wielu informacji dotyczących postanowień przyszłej umowy i warunków przystąpienia do przetargu jest zapis, że stawką wywoławczą jest kwota 6 500 zł miesięcznie netto.

— Dotychczasowy dzierżawca ma umowę na 15 lat — odpowiedział dyrektor — a tegoroczny sezon jest już jego czwartym z kolei. Ale napisał do nas prośbę o rozwiązanie umowy z końcem tego sezonu za porozumieniem stron, z przyczyn zdrowotnych.

Zarząd rozumie przedstawione argumenty, przychylił się do prośby i ogłosił przetarg na wydzierżawienie obiektu od 1 października br. — Od chwili ukazania się ogłoszenia dzwoniły do mnie dwie osoby z pytaniami, ale do dziś (16 kwietnia - red.) jeszcze nie wpłynęła do nas żadna oferta. Teraz remontujemy budynki, parking i odbudowujemy tarasy — informuje dyrektor Małyszko.

Miasteczko ma już 10 lat i szczególnie drewniane elementy wymagają napraw i konserwacji. Koszt remontu, to kwota 300 tys. złotych. Dwie trzecie tej sumy pokryje Spółka, a jedną trzecią miasto Mrągowo. Prace remontowe mają trwać do końca kwietnia, a taras przy budynku „Mexico Bar” ma być gotowy 15 maja i nie przeszkodzi to w planowanym otwarciu sezonu.

Dzierżawca Miasteczka, Paulina Osowska, zapytana o plan na sezon i kondycję swojej firmy odpowiedziała, że prace przygotowawcze przebiegają bez zakłóceń i jak każdego roku, tak i w tym, Miasteczko ruszy z programem już od majowego weekendu.

Zdzisław Piaskowski

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. JA #2488410 | 89.229.*.* 21 kwi 2018 00:48

    1/3 miasto- czyli my wszyscy. Może trzeba pomyśleć, czy jest sens reanimować trupa.

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages