środa, 22 maja 2019. Imieniny Emila, Neleny, Romy

Kaskadowy pomiar prędkości na drogach powiatu

2018-04-17 19:27:31 (ost. akt: 2018-04-17 18:32:11)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: KPP w Mrągowie

Działania pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”, przeprowadzone przez mrągowską drogówkę miały charakter międzynarodowy. Brali w nich udział funkcjonariusze policji drogowej z ponad dwudziestu krajów Europy, zrzeszonych w międzynarodowej organizacji policji ruchu drogowego TISPOL.

W trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego w godz. 6-22 w całym powiecie mrągowskim policjanci prowadzili działania kontrolno-prewencyjne, których celem było egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i dbanie o bezpieczeństwo ruchu drogowego.

- Podczas kaskadowego pomiaru prędkości kontrola prowadzona jest na tej samej drodze, w tym samym czasie, na różnych jej odcinkach. W przeprowadzeniu takiej kontroli mogą brać udział dwie, trzy lub więcej załóg policyjnych, ustawionych kolejno po sobie na określonym, często krótkim odcinku drogi - tłumaczy mł. asp. Dorota Kulig, rzecznik mrągowskiej policji.

W efekcie działań skontrolowanych zostało 71 pojazdów. Aż 59. kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość.

- Postęp cywilizacyjny, techniczny i technologiczny niesie ze sobą mnóstwo korzyści. Dopracowane konstrukcje samochodów są bezpieczniejsze, zapewniają wyższy poziom komfortu, ale także pozwalają osiągać w krótkim czasie duże prędkości. Jednak ta zaleta jest również wadą, szczególnie dla osób, które nie stosują się do przepisów ruchu drogowego. Nie ulega wątpliwości, że wraz ze wzrostem prędkości pojazdu wydłuża się droga jego hamowania, trudniej zapanować nad pojazdem, opóźnia się reakcja na sytuacje mogące wystąpić na drodze. Z powodu nadmiernej prędkości giną nie tylko kierowcy pojazdów, ale niestety giną również inni uczestnicy ruchu drogowego - mówi oficer prasowy KPP w Mrągowie.

Wzmożone działania prowadzone przez policjantów ruchu drogowego mają m.in. charakter prewencyjny. Warto pamiętać, że skuteczną ochroną przed konsekwencjami jest... jazda zgodna z przepisami ruchu drogowego.

źródło: KPP

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. ja #2486400 | 83.9.*.* 18 kwi 2018 09:10

    a jak czekasz na zgłoszenie to ich nie ma

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages