Sobota, 14 grudnia 2019. Imieniny Alfreda, Izydora, Zoriny

Mimo sędziwego wieku cieszy się pogodą ducha

2018-04-23 19:05:05 (ost. akt: 2018-04-23 20:24:37)

Autor zdjęcia: archiwum MOPS

Pani Kamila Kubowska urodziła się 16 kwietnia 1928 roku w Zagrobeli w Tarnopolu. Z życzeniami do jubilatki udali się burmistrz Mrągowa Otolia Siemieniec oraz Julian Osiecki, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mrągowie.

Pani Kamila wychowywała się wraz z trojgiem rodzeństwa, siostrą i dwoma braćmi. Jej ojciec Kamili zginął w czasie II wojny światowej. W roku 1945 jubilatka wraz z rodziną została przesiedlona do Polski. Zamieszkała w Głębinowie niedaleko Nysy.

Blisko dekadę później, w 1953 roku wyszła za mąż za Jerzego Kubowskiego, a w 1956 roku z mężem i córką przeniosła się do Mrągowa. W tym samym roku urodziła syna Krzysztofa.

Kubowscy pracowali w Jednostce Wojskowej w Mrągowie. Później pani Kamila pracowała również w Rejonie Dróg Publicznych w Mrągowie, by w 1986 roku przejśc na emeryturę.

Dostojna jubilatka doczekała się czworo wnucząt i czworo prawnucząt. Mimo sędziwego wieku cieszy się pogodą ducha.

Sylwia Raszkiewicz

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages