Niedziela, 24 marca 2019. Imieniny Gabrieli, Marka, Seweryna

Muzyczne sukcesy uczniów mrągowskiej szkoły muzycznej

2018-05-03 09:01:51 (ost. akt: 2018-05-03 09:36:56)

Autor zdjęcia: Piotr Ślusarek

Wspaniałe muzyczne sukcesy odnosili w ostatnim czasie uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Mrągowie.

W IV Makroregionalnych Spotkaniach Instrumentów Dętych w Łomży w dniach 23-24 kwietnia pięknie zaprezentowali się saksofoniści z klasy Piotra Ślusarka: Julia Nowotnik – I miejsce (ex aequo), Kornel Leszek Romanowski – I miejsce (ex aequo), Lena Maruchacz – II miejsce,Bartosz Hołubowicz – III miejsce, a sam Piotr Ślusarek otrzymał wyróżnienie za akompaniament.

W V Regionalnym Konkursie Duetów „Zagrajmy Razem” w Grajewie (10.04) bardzo ładnie zaprezentowali się duet saksofonowy Bartosz Hołubowicz, Kornel Leszek Romanowski, który zajął II miejsce (przygotowanie: Piotr Ślusarek).
Duet Magdalena Nysztal - fortepian, Hanna Świtaj - wiolonczela zdobył III miejsce – uczennice przygotowały Regina Suświłło, i Anna Ślusarek;.
Duet Bartosz Kulesza, Hubert Żyłowski - wibrafon otrzymał wyróżnienie. Uczniów przygotował Piotr Pawlak.

W I Międzyszkolnym Konkursie z Kształcenia Słuchu, który odbył się w Nowym Mieście Lubawskim świetnie wypadły uczennice: Magdalena Nysztal z kl. III/6 zdobyła I miejsce, a Lena Maruchacz z kl. III/6 była trzecia. Uczennice przygotowała Anna Ślusarek.

Sukcesem zakończył się też występ Marii Bernadetty Karuk w IV Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Turznie Uczniów Szkół Muzycznych. Młoda pianistka, przygotowywana przez Teressę Dargiel–Karuk, zdobyła wyróżnienie.

Gratulujemy wszystkim laureatom i życzymy im dalszych sukcesów!
Zapraszamy też do odwiedzenia strony psmmragowo.pl i do... rozpoczęcia nauki.Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij.
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: PSM

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages