środa, 15 lipca 2020. Imieniny Henryka, Igi, Włodzimierza

Otwarcie sezonu żeglarskiego w Mrągowie już w ten weekend

2018-05-04 13:36:22 (ost. akt: 2018-05-04 15:04:52)

Autor zdjęcia: arch. organizatora

Regaty o Puchar Burmistrza Mrągowa 2018 otworzą tegoroczny sezon żeglarski i regatowy w Mrągowie. Prócz dwudniowych sportowych zmagań, które odbędą się 5 i 6 maja, tym razem organizatorzy zapraszają kibiców na mrągowskie molo na sobotni koncert zespołów szantowych.

Organizatorami regat Mrągowskie Towarzystwo Regatowe „Czos”, klub sportowy „Baza” Mrągowo oraz Zespół Sportowo-Oświatowy „Baza” Mrągowo

– Poprzedni cykl Żeglarskiego Grand Prix Mrągowa przyciągnął rekordową liczbę uczestników. Dokonujemy wszelkich starań by również w tym sezonie na naszym mrągowskim akwenie nie brakowało atrakcji. W tym sezonie do naszego cyklu dołączą zawodnicy z klubu sportowego „Baza” Mrągowo, co jeszcze bardziej podniesie prestiż i poziom sportowy imprezy – mówi Karol Góralczyk, prezes Mrągowskiego Towarzystwa Regatowego „Czos”.

Zawodnicy będą ścigać się w klasach: OPT B, OPT C, L’Equipe i deska UKS z podziałem na kategorie dziewczyn i chłopców. Poznamy również najlepszych sterników w klasach ŻGP Mrągowa jachtów kabinowych i otwarto pokładowych (bez limitu wiekowego).

Zapisy na imprezę będą przyjmowane 5 maja w godz. 8.00-9.30 w siedzibie Komisji Sędziowskiej w budynku „Bazy” przy ul. Nadbrzeżnej 4 (dla klas OPT B, OPT C, L’Equipe i deska UKS) oraz biurze regat w mrągowskiej Ekomarinie (klasy ŻGP Mrągowa).

Regaty zostaną rozegrane zgodnie z Przepisami Regatowymi Żeglarstwa ISAF 2016-2020, przepisami uproszczonymi oraz instrukcją żeglugi. Dla klasy OPTIMIST będzie obowiązywała uproszczona wersja przepisów regatowych. O godzinie 10.00 w porcie na Ekomarinie nastąpi oficjalne rozpoczęcie sezonu, a start pierwszego wyścigu został zaplanowany na południe.

Wpisowe wynosi 20 zł (zawodnik/uczeń/student) lub 35 zł i umożliwia udział w przygotowanych imprezach towarzyszących. Na oficjalnym zakończeniu regat najlepsze załogi otrzymają puchary i medale, a wszyscy uczestnicy dostaną dodatkowo pamiątkowe dyplomy. Przewidziane są również specjalne nagrody od sponsorów. Dodatkowo zwycięzca niedzielnych regat Mrągowo Open - Gościniec Molo Cup 2018, które zostaną rozegrane w formule Open na żaglach dodatkowych, wzbogaci się o łódź wiosłową o wartości 2000 zł.

Organizatorzy przygotowali nie lada atrakcje również dla kibiców. W sobotę na mrągowskim molo o godzinie 14.00 odbędzie się koncert zespołów szantowych. O brawurową konferansjerkę zadba FAJER, czyli swoboda, elastyczność i humor w jednej osobie, a swoje umiejętności zaprezentują dodatkowo: zespół SHANTAŻ oraz Mietek Folk, którzy obchodzi w tym roku trzydziestolecie pracy artystycznej.

W zawodach Żeglarskiego Grand Prix Mrągowa rokrocznie pojawia się ponad 100 miłośników żeglugi i kilkanaście różnorodnych jachtów w każdej imprezie. W ubiegłym roku finały zostały rozegrane na Omegach w systemie przesiadkowym, a na najwyższym stopniu podium stanął po raz pierwszy Tomasz Krzywosz. ŻGP Mrągowa po raz kolejny zostały nominowane przez mrągowską kapitułę sportu na imprezę sportową roku i po raz drugi może się poszczycić tym mianem. Oprócz tego, decyzją Polskiego Związku Żeglarskiego mrągowski cykl został wybrany najlepszymi regatami śródlądowymi w 2016 roku. To wyróżnienie, zwane Błękitnym Spinakerem, po raz pierwszy trafiło do Mrągowa! Ideą nagrody jest wyróżnienie i docenienie najlepszych organizatorów imprez promujących żeglarstwo oraz nagłośnienie i prezentacja najciekawszych rejsów, regat i imprez żeglarskich.

Mrągowskie Towarzystwo Regatowe „Czos” dokłada wszelkich starań by tegoroczne imprezy wypadły równie okazale. Zapraszamy wszystkich kibiców i żeglarzy do uczestnictwa.

Program imprezy:
5 maja – sobota
godz. 10.00 uroczyste otwarcie regat połączone z inauguracją sezonu żeglarskiego; podniesienie bandery PZŻ Ekomarina, uroczyste otwarcie pomostu w Ekomarina Mrągowo
godz. 10.30 odprawa sterników w Ekomarina Mrągowo
godz. 12.00  start do pierwszego wyścigu pierwszej klasy jachtów, desek

Puchar Burmistrza Mrągowa jachtów Kabinowych i otwarto pokładowych Żeglarskiego Grand Prix Mrągowa – pierwsza eliminacja – ŻAGLE PODSTAWOWE
Puchar Burmistrza Mrągowa w klasach OPT B i C, l’Equipe, deska UKS w kategorii dziewcząt i chłopców dzień pierwszy

6 maja – niedziela
godz. 10.00 start do kolejnych wyścigów regat.

MRĄGOWO OPEN – Gościniec Molo Cup 2018, bez podziału na klasy – ŻAGLE DOWOLNE
Puchar Burmistrza Mrągowa w klasach OPT B i C, l’Equipe, deska UKS w kategorii dziewcząt i chłopców dzień drugi
Uroczyste zakończenie imprezy   o godz. 15.00 w budynkach „Bazy” przy ul. Nadbrzeżnej

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages