Martyna podwójnie zwycięska w Poznaniu

2018-05-14 12:37:42(ost. akt: 2018-05-14 14:07:07)

Autor zdjęcia: archiwum prywatne

Mrągowianka Martyna Szynkowska odniosła podwójne zwycięstwo w tenisowym turnieju juniorów do lat 18. Turniej o Puchar Warty Poznań rozgrywany był w dniach 4-8 maja.
Mrągowska tenisistka odniosła podwójne zwycięstwo w grze pojedynczej i w grze podwójnej ze swoją partnerką Olgą Gołaś. W grze pojedynczej w pierwszej
rundzie Maryna wygrała z Marciniak Natalią (Park Tenisowy Olimpia Poznań) 6:1 i 6:2. W ćwierćfinale po przegranym pierwszym secie 3:6 Martyna odbudowała swoja grę i w rezultacie wygrała w kolejnych dwóch setach z Barbarą Przybylską (Sokół Zgierz) 6:2 i 6:3.

Temperatura tego dnia nie rozpieszczała zawodniczek, dlatego każdy kolejny mecz wymagał większych pokładów siły. W półfinale Martyna trafiła na swoją koleżankę deblową Olgę Gołaś (Szczecińska Akademia Tenisowa), którą pokonała w dwóch setach 6:2 i 6:0. To był bardzo dobry mecz w wykonaniu Martyny. Mimo ciężkiego ćwierćfinałowego meczu i upału mrągowianka rozegrała piękny mecz, który cieszył się uznaniem widzów.

W kolejnym dniu rozgrywek turniejowych Martyna w godzinach porannych
rozegrała w parze z Olgą Gołaś półfinałowy mecz deblowy przeciwko Urszuli Nebelskiej (Miejski Klub Tenisowy Łódź) i Marcie Zając (WKS Grunwald Poznań). Martyna i Olga wygrały ten mecz 6:4 i 7:6. Po godzinnej przerwie już sama Martyna rozegrała spotkanie finałowe w grze pojedynczej, pokonując w trzech setach o dwa lata starszą Martę Zając (WKS Grunwald Poznań) 2:6, 6:3 i 6:0.

Po meczu finałowym singla Martyna rozegrała tego dnia ostatni trzeci już mecz — finał debla. Dziewczyny zagrały przeciwko Alicji Formelli (SKT Centrum Bydgoszcz) i Zuzannie Krygier (AZS Poznań). Wygrały 6:3 i 7:5, a Martyna mogła się cieszyć z drugiego triumfu w turnieju.