Czwartek, 12 grudnia 2019. Imieniny Ady, Aleksandra, Dagmary

Uczynią Mrągowo dziecięcym królestwem futbolu?

2018-05-24 21:00:00 (ost. akt: 2018-05-25 06:55:02)
O 18.30, na mrągowskim stadionie rozpocznie się mały, lecz wielki mundial

O 18.30, na mrągowskim stadionie rozpocznie się mały, lecz wielki mundial

Autor zdjęcia: pixabay

W piątek 26 maja w Mrągowie rozpocznie się piłkarskie święto. Utytułowane drużyny z całej Polski zawalczą o prestiżowy Puchar Warmii i Mazur!

Już dawno żaden turniej młodzieżowy (organizowany nie tylko w naszym powiecie, ale i w całym regionie) nie niósł tak potężnego ładunku emocji. W najbliższy piątek na mrągowskiej murawie, poza lokalnymi drużynami (MSA Mrągowo, Mrągowia Mrągowo) stawią się reprezentacje najlepszych akademii piłkarskich w Polsce. Dwie drużyny wystawi m.in. tegoroczny mistrz Polski - Legia Warszawa. Nie zabraknie też takich ekip jak Juventus Bydgoszcz, Olimpia Elbląg, Wigry Suwałki, Górnik Łęczna, Stomil Olsztyn, Gedania 1922 Gdańsk, AP Żuri Olsztyn Footbal czy Królewscy Płock. Słowem - cała krajowa śmietanka piłkarzy młodego pokolenia.

— Poprzez zaproszenie drużyn z najlepszych akademii z całej Polski, najlepszych drużyn z województwa i z samego Mrągowa, kibice będą mieli możliwość obejrzenia spektaklu na najwyższym poziomie. Dla klubów turniej będzie ponadto doskonałą okazją do nawiązania nowych znajomości i wymiany własnych doświadczeń — mówi Mariusz Narel, jeden z organizatorów.

Łącznie, w ciągu 3 dni, stadionie miejskim w Mrągowie rozegranych zostanie 48 spotkań (każde po 30 minut). Pierwszy gwizdek zabrzmi w piątek o godzinie 18.30, w sobotę walka zacznie się o 8.30 (do 16 powinny zostać rozegrane wszystkie mecze grupowe). Finały zaplanowano na niedzielę od godziny 8.

Partnerem imprezy jest Miasto Mrągowo oraz MSIS — Młodzieżowe Stowarzyszenie Inicjatyw Sportowych. Patronat nad turniejem objął Marek Łukiewski, prezes Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej. Do pomocy przy organizacji Pucharu Warmii i Mazur włączyli się także mrągowscy szkoleniowcy - Radosław Rogowski oraz Marcin Haponik, wraz z prężnie działającym sztabem rodziców młodych piłkarzy z klubu Mini Soccer Academy Mrągowo.

Kamil Kierzkowski

http://m.wm.pl/2018/05/orig/wstaw-468378.jpg
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages