Piątek, 17 stycznia 2020. Imieniny Antoniego, Henryki, Mariana

Strażacy ruszyli na pomoc pisklętom

2018-05-23 16:02:15 (ost. akt: 2018-05-23 16:20:20)

Autor zdjęcia: Kamil Golon/PSP Mrągowo

W tygodniu pomiędzy 14. a 20. maja na terenie powiatu mrągowskiego strażacy zanotowali dwanaście zdarzeń. Dwa z nich to pożary, jeden alarm fałszywy, pozostałe dziewięć to zagrożenia miejscowe. W działaniach brały udział 23 zastępy straży pożarnej w obsadzie 71 strażaków.

14 maja
Mikołajki – o godzinie 18.10 strażacy zostali poinformowania o pożarze dachu na budynku garażowo – produkcyjnym. Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych jednostek stwierdzono pożar trocin w zbiorniku oraz łat drewnianych znajdujących się pod pokryciem dachu wykonanego z blachy. Strażacy podali wodę na palące się trociny, a następnie przystąpili do demontażu pokrycia dachu i dogaszania pożaru. Miejsce po pożarze zostało sprawdzone przy pomocy kamery termowizyjnej i przekazane właścicielowi. W działaniach brały udział trzy zastępy JRG Mrągowo i trzy OSP Mikołajki.

15 maja
Mrągowo – strażacy zostali zadysponowani do nietypowego zdarzenia. Mężczyzna, który wskoczył z kładki do jeziora Czos, nastąpił na deskę o długości ponad 1 m z wystającym gwoździem. Gwóźdź przebił stopę na wylot. Strażacy dotarli do poszkodowanego siedzącego na kładce. Po uzgodnieniu działań z ratownikami medycznymi ustabilizowali stopę za pomocą bandaży, a następnie przy pomocy pilarki do drewna obcięli części deski umożliwiając przeniesienie poszkodowanego do karetki i jego transport do szpitala.

Mrągowo – zabezpieczenie miejsca rojenia się pszczół.

16 maja
Borowe – pożar suchych gałęzi i trawy na obszarze leśnym.

Karwie – zderzenie samochodu osobowego z motorowerem. W wyniku zdarzenia kierujący motorowerem został poszkodowany. Strażacy udzielili mu pierwszej pomocy przedmedycznej i przekazali personelowi karetki pogotowia, który przewiózł go do szpitala na dalszą obserwację.

Mrągowo – w związku z brakiem karetki strażacy zostali zadysponowani do osoby leżącej na chodniku. Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy zabezpieczyli osobę poszkodowaną i udzielili jej pierwszej pomocy przedmedycznej do czasu przyjazdu ZRM.

Mikołajki – alarm fałszywy z monitoringu pożarowego obiektu hotelowego..

17 maja
Tałty – pomoc policji i MOPR w nocnym poszukiwaniu zaginionej łodzi. Po około dwóch godzinach poszukiwany jacht został odnaleziony. Jednostka miała awarię, osoby nią pływające nie potrzebowały pomocy medycznej.

Stare Kiełbonki/DK 58 – samochód osobowy, którym jechały dwie osoby uderzył w przydrożną skarpę i przewrócił się na dach. Chwile po wypadku na miejsce zdarzenia nadjechał strażak z JRG Mrągowo, który udzielił pierwszej pomocy. Osoby nie odniosły poważniejszych obrażeń. Strażak zakręcił zbiornik gazu LPG oraz odłączył akumulator.

http://m.wm.pl/2018/05/orig/stare-kielbonki-kpt-pawel-dykyj-kp-psp-mragowo-468000.jpg
Dachowanie w Starych Kiełbonkach (fot. kpt Paweł Dykyj/PSP Mrągowo)

Mrągowo – dyżurny stanowiska kierowania otrzymał informację, że na terenie jednej z firm w Mrągowie z bocianiego gniazda na wysokości 10 m wypadają pisklęta kaczek. Po przybyciu okazało się, że pięć piskląt wypadło z gniazda. Wykorzystując podnośnik hydrauliczny stwierdzono, że w gnieździe są jeszcze dwa pisklaki. Wszystkie siedem sztuk trafiło do kartonu. Przeniesiono je w okolice zbiornika wodnego.

Choszczewo – usunięcie leżącego na drodze konaru drzewa.

18 maja
Sorkwity/DK 16 – usunięcie powalonego konaru drzewa blokującego jeden pas ruchu.

przekazał
bryg. Jarosław JakubikPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages