Czwartek, 17 stycznia 2019. Imieniny Antoniego, Henryki, Mariana

Przejadą tysiące kilometrów, by wspomóc kolegów

2018-05-24 16:42:39 (ost. akt: 2018-05-24 17:29:29)

Autor zdjęcia: KPP w Mrągowie

Policjanci z Warmii i Mazur wyruszyli kolegom na pomoc. W czwartek (24.05) po godz. 10.00 ze Szczytna do Mrągowa wystartowała druga rowerowa sztafeta charytatywna. Z Mrągowa policjanci wyjechali w kierunku Olsztyna tuż przed godz. 13.00. Wszytsko to, by wesprzeć swoich kolegów.

Jeszcze niedawno oni nieśli pomoc, dziś sami jej potrzebują. Warmińsko-mazurscy policjanci przyłączyli się do II edycji wyjątkowej rowerowej sztafety charytatywnej, która ma na celu zebranie środków na leczenie i rehabilitację funkcjonariuszy poszkodowanych w trakcie akcji. W tym roku mundurowi jadą dla st. sierż. Marcina Miniaka z Komisariatu Policji V w Łodzi oraz asp. sztab. Arkadiusza Dąbrowskiego z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Łodzi.

Rowerowa sztafeta charytatywna zakończy się 30 czerwca w Łodzi. W tym czasie funkcjonariusze chcą pokonać trasę dookoła Polski. Do przejechania mają 6100 km i odwiedzą 133 miasta.

Poza promowaniem aktywności fizycznej i dbania o zdrowie, akcja „Mundur na rowerze” ma przede wszystkim na celu zbiórkę funduszy dla poszkodowanych w czasie służby funkcjonariuszy policji i straży pożarnej, którzy odnieśli poważne obrażenia podczas wybuchu, do jakiego doszło w jednym z mieszkań na łódzkich Bałutach pod koniec 2017 roku.

Honorowy patronat nad ta imprezą objął komendant główny policji nadinsp. dr Jarosław Szymczyk, komendant główny straży pożarnej gen. bryg. Leszek Suski oraz Międzynarodowe Stowarzyszenie IPA.

http://m.wm.pl/2018/05/orig/wstaw-468373.jpg

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages