Czwartek, 13 sierpnia 2020. Imieniny Elwiry, Hipolita, Radosławy

CZYTAM BO LUBIĘ: Sasza Załuska ratuje córkę

2018-06-02 17:00:00 (ost. akt: 2018-06-11 15:23:40)

Autor zdjęcia: Biblioteka Miejska w Mrągowie

NASZA AKCJA\\\ W ostatniej części sagi o Saszy Załuskiej, Katarzyna Bonda serwuje czytelnikowi misternie skonstruowaną intrygę i emocje na najwyższym poziomie.

W serii kryminalnej „Cztery Żywioły Saszy Załuskiej” autorstwa Katarzyny Bondy ukazały się do tej pory trzy części: cz. 1: „Pochłaniacz” – maj 2014, cz. 2: „Okularnik” – maj 2015, cz. 3 „Lampiony” – wrzesień 2016. Serie kończy „Czerwony Pająk”.

W ostatnim tomie, który jest żywiołem wody („Pochłaniacz” był powietrzem, „Okularnik” ziemią, a „Lampiony” ogniem), wracamy do Trójmiasta. Od zakończenia „Lampionów” minęło pół roku. Karolina, córka Saszy, została uprowadzona. Porwanej dziewczynki bezskutecznie szukają policjanci.

Zrozpaczona Załuska z prośbą o pomoc zwraca się do znanego jasnowidza. Jest na skraju załamania. Dopadają ją demony przeszłości. Prywatne śledztwo Saszy wykazuje, że porwanie dziewczynki jest powiązane z zagadkowym samobójstwem byłego oficera, pseudonim Dziadek, niegdyś przełożonego Załuskiej. To w jego posiadaniu znajdowało się archiwum kompromitujące najważniejszych polskich polityków. Teraz jednak dokumenty zniknęły. W ich poszukiwaniach biorą udział wszystkie zainteresowane strony – zarówno mafiosi, jak i politycy oraz służby specjalne, ale komuś zależy na tym, żeby to właśnie Sasza je odnalazła.

Porywacze wiedzą, że aby ocalić życie córki, Załuska zgodzi się na wszystko. Równocześnie w starej torpedowni w Gdyni nurek znajduje zwłoki kobiety. Jeszcze zanim badanie DNA potwierdzi tożsamość ofiary, komendant Robert Duchnowski rozpoznaje ciało…

W finale serii pojawią się wszystkie ważne dla profilerki postacie, jej dawni przyjaciele oraz najwięksi wrogowie. By ratować życie dziecka, Sasza gotowa jest kolaborować z mafiosami, szpiegami i politykami. Do czasu. Zagadki z przeszłości zaczną się rozwiązywać jedna po drugiej, pajęczyna, która oplatała Saszę, zaczyna się rwać. Finał powieści będzie zaskakujący.

„Czerwony Pająk” to misternie skonstruowana intryga i emocje na najwyższym poziomie, jest najlepszą część tetralogii o Saszy Załuskiej. To soczysty kryminał, w którym są emocje, dynamiczna akcja, przeszłość splata się z teraźniejszością. Bonda serwuje czytelnikowi emocjonalną karuzelę wrzucając go razem z Załuską w epicentrum zdarzeń. Od tej książki nie sposób się oderwać.

Książka dostępna w Bibliotece Miejskiej w Mrągowie.

Anida Keller

Czytajmy razem: O swoich lekturach opowiadają nam nasi czytelnicy. Te recenzje umieszczamy w naszych tygodnikach oraz na www.gazetaolsztynska.pl. Do naszej akcji zapraszamy też biblioteki z całego województwa. Pracujący w nich bibliotekarze na naszych łamach będą zachęcali do czytania, do odwiedzania ich wypożyczalni oraz czytelni. Biblioteki, które chcą dołączyć do naszej akcji, proszę o kontakt przez messengera na Facebooku. Dzisiaj dzielimy się z Państwem recenzją, jaką otrzymaliśmy z Biblioteki Miejskiej w Mrągowie.
Igor Hrywna

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages