środa, 21 października 2020. Imieniny Celiny, Hilarego, Janusza

Dzień Dziecka w Mrągowie. Zapraszamy na plac UE

2018-05-31 13:00:00 (ost. akt: 2018-05-31 10:15:05)

MRĄGOWO\\\ 1 i 2 czerwca żadne dziecko w Mrągowie nie powinno narzekać na nudę. Szczególnie w sobotę, kiedy Plac Unii Europejskiej zamieni się w bajkową krainę. Najpierw jednak miejsce to zmieni się arenę sportowych zmagań.

CKiT w Mrągowie zaprasza dzieci do wspólnej zabawy. W Dniu Dziecka w kinie Zodiak odbędzie się projekcja bajki „Kaczki z gęsiej paczki”. W sobotę na małych mieszkańców czekać będzie mnóstwo atrakcji.

Ten dzień rozpocznie 22. Spartakiada Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych. Po uroczystym rozpoczęciu, na maszt zostaną wciągnięte flagi i zapłonie znicz olimpijski. Po godz. 11.10 rozpoczną się konkurencje sportowe dostosowane do wieku i zdolności psychofizycznych zawodników. Organizatorzy obiecują, że każdy otrzyma pamiątkowy dyplom, medal i drobny upominek.

Potem swoje taneczno-wokalne zdolności zaprezentują m.in. przedstawiciele Zespołu Szkół Specjalnych, Warsztatów Terapii Zajęciowej, Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych, Mrągowskiej Sceny Tańca Współczesnego „Trzepak”, Akademii Artystycznej Arabeska oraz Zumba Power Fit.

Mali uczestnicy zabaw w plenerze nie będą mieli czasu się nudzić. W programie przewidziane zostały gry i zabawy sportowe, klockologia, zabawy kuglarskie, malowanie buzi, plenerowe zabawy plastyczne, a swoje stanowiska udostąpnią dla odiwedzających strażacy i policjanci.

O godzinie 13.30 Plac Unii Europejskiej zamieni się w bajkową krainę z mnóstwem znanych postaci prosto z bajek. Stanie się tak za sprawą XII Światowych Dni Bajki, których obchody po raz 10. organizuje Biblioteka Miejska. W programie parada postaci bajkowych z udziałem mrągowskich przedszkolaków oraz konkurs na najpiękniejszy strój bajkowy. Nie zabraknie także głośnego czytania bajek pod hasłem "rodzice - wspólne czytanie bajek".

źródło: CKiT

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages