Piątek, 16 listopada 2018. Imieniny Edmunda, Marii, Marka

CZYTAM BO LUBIĘ. Kulisy reprezentacji

2018-06-09 08:00:00 (ost. akt: 2018-06-11 15:18:27)

Autor zdjęcia: archiwum BMM

NASZA AKCJA\\\ Tym razem czytelnicza gratka dla kibiców naszej reprezentacji. W przedmundialowym „Czytam bo lubię” Sebastian Staszewski i jego „Tajemnice kadry”.

Dzielą nas ostatnie chwile od rozpoczęcia Mundialu w Rosji. Wszyscy mamy nadzieję, że niebagatelną rolę w tym wydarzeniu odegrają polscy piłkarze.
Zachęcamy miłośników piłki nożnej do zapoznania się z tajemnicami naszych reprezentantów.

Widzimy ich podczas meczu. Ale co dzieje się przed i po? Jak się zachowuje Adam Nawałka? Kto się lubi a kto nie w naszej drużynie? Jak wygląda dieta zawodników przed meczem? Po co aż 11 wanien z hydromasażem na Stadionie Narodowym? Jakie były kulisy „afery alkoholowej”? Jeszcze nigdy nie było książki, która tak szczegółowo opisywała kulisy naszej reprezentacji piłkarskiej.

Bo choć wydaje się, że przez ponad cztery lata poznaliśmy drużynę, która w Rosji znów ma dać radość i dumę milionom Polaków, to nic bardziej mylnego. Niektóre sekrety skrywane były wyjątkowo skrzętnie. Niewiele osób miało dostęp do tego zamkniętego świata. Bo reprezentacja jest jak rodzina. A każda rodzina ma swoje tajemnice. Tajemnice kadry.

Choć o drużynie zbudowanej przez Adama Nawałkę powstały setki artykułów i wywiadów, a nawet kilka książek, nikt nie odkrył jej tajemnic.

Nikt nie zajrzał na reprezentacyjne imprezy, nikt nie podsłuchał przedmeczowych przemów, nikt nie odsłonił kulis najtrudniejszych momentów selekcjonera, który musiał zarządzać nie tylko sukcesem, ale i bolesną porażką.

Nikt wcześniej nie ujawnił dlaczego przed meczem w Podgoricy piłkarze umierali ze śmiechu, co w Kopenhadze zmusiło Łukasza Piszczka do ucieczki z boiska, dlaczego Wojciechowi Szczęsnemu groziło pożegnanie z futbolem, który reprezentant zapalił papierosa z prezydentem Andrzejem Dudą.

Ta książka to efekt kilkudziesięciu podróży po Europie, ponad 50 godzin rozmów z osobami tworzącymi historię reprezentacji – piłkarzami, pracownikami sztabu i PZPN, dziennikarzami. Dzięki nim wiele historii po raz pierwszy ujrzało światło dzienne.

Książka dostępna w Bibliotece Miejskiej w Mrągowie.

Maria Mikołajczyk
(za www.sport.p)


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages