Czwartek, 13 sierpnia 2020. Imieniny Elwiry, Hipolita, Radosławy

Żagle ponownie wypełnią mrągowski akwen

2018-06-05 09:00:00 (ost. akt: 2018-06-07 04:35:06)

Autor zdjęcia: organizator

Przed nami drugie eliminacje Żeglarskiego Grand Prix Mrągowa 2018 – Hotel Anek Cup rozgrywane na malowniczo położonym jeziorze Czos. Kto tym razem podniesie ręce w geście zwycięstwa? Dowiemy się już w najbliższą sobotę 9 czerwca.

Zawody zostaną rozegrane w dwóch klasyfikacjach ŻGP Mrągowa: jachtów otwarto pokładowych i kabinowych. Tradycyjnie planowane są 3 wyścigi krótkodystansowe oraz jeden długodystansowy na ożaglowaniu podstawowym. Ostateczne zapisy do regat będą przyjmowane w restauracji Estrada Cafe & Bar od godziny 9.00. Wpisowe do zawodów wynosi tradycyjnie 35 zł od osoby dorosłej i 25 zł od dzieci i młodzieży szkolnej. Każdy startująca ekipa będzie musiała mieć wykupione OC jachtu lub sternika. Organizator zapewni w czasie przeznaczonym na zgłoszenia możliwość dokonania ubezpieczeń na czas regat. Rozpoczęcie pierwszego wyścigu krótkodystansowego zaplanowane jest na godzinę 12.30, a wyścig długodystansowy powinien rozpocząć się ok. godziny 15. Zakończenie regat, rozlosowanie nagród i after party odbędzie się o godziny 19.00 w zaprzyjaźnionym Hotelu Anek, który po raz kolejny jest sponsorem tytularnym ŻGPM.
 
W regatach Hotel Anek Cup akwen wyścigów będzie znajdować się po północnej stronie jeziora. Zmagania będą widoczne z pomostów plaży Hotelu Mercure Mrągowo Resort & Spa, plaży miejskiej i nabrzeża przy amfiteatrze. Do dyspozycji kibiców będą również czekały rowery wodne, łodzie i pontony, które będzie można wypożyczyć. Oprócz tego, firma Krasnobrodzka Racing udostępni swój tramwaj wodny, który będzie robił bezpłatne wycieczki po trasie regat.

W tym roku Żeglarskie Grand Prix Mrągowa będą składać się z cyklu 4 regat eliminacyjnych, które wyłonią finalistów, walczących o końcowy trumf w zawodach rozgrywanych 25 sierpnia 2018. Zwycięzca tegorocznych zmagań nie tylko zapisze się w annałach historii, lecz również zyska możliwość reprezentowania Mrągowa na arenie ogólnopolskiej w po raz pierwszy organizowanym przez Polski Związek Żeglarski Regatach Żeglarskich o Puchar Prezesa PZŻ.

Plan regat:
9.00–11.00 — zapisy do regat (Cafe Estrada)
11.00 — uroczyste otwarcie regat
11.10 — odprawa sterników
12.30 — start do regat
19.00 — ogłoszenie wyników, rozlosowanie nagród, after party w Hotel Anek

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages