Niedziela, 9 sierpnia 2020. Imieniny Klary, Romana, Rozyny

Wybierz z nami Mistrza Urody!

2018-06-10 16:00:00 (ost. akt: 2018-06-10 14:08:14)
Wioletta Tymińska: Kobiety kochają paznokcie hybrydowe, ale coraz częściej decydują się na zwykłe lakiery.

Wioletta Tymińska: Kobiety kochają paznokcie hybrydowe, ale coraz częściej decydują się na zwykłe lakiery.

NASZA AKCJA\\\ Odważne kolory na głowie, dyskretny makijaż i piękne paznokcie – w sezonie wiosenno-letnim panie będą olśniewać urodą. Panowie nie chcą zostać w tyle i coraz częściej decydują się na zabiegi pielęgnacyjne. I golą brody!

Kobiety kochają paznokcie hybrydowe, ale coraz częściej decydują się na zwykłe lakiery.

— Kiedyś były modne żele, teraz hybryda, bo mniej obciąża płytkę paznokcia. Ale panie powoli skłaniają się ku standardowym lakierom. Chcą być bardziej naturalne, bardziej sauté — zauważa Wioletta Tymińska, kosmetolog, właścicielka salonu kosmetycznego „Wioletta” w Olsztynie. I dodaje, że kobiety budzą się na wiosnę. — Chcą zadbać o siebie, o twarz, dłonie i stopy — opowiada Wioletta Tymińska. — Dużą popularnością cieszą się zabiegi z parafiną. Klientki korzystają także z kosmetologii estetycznej. Chcą odmłodzić skórę, pozbyć się cellulitu, ujędrnić brzuch, uda.

Panią Wiolettę cieszy też, że do gabinetu przychodzi coraz więcej mężczyzn. —
Panowie decydują się na na typowo pielęgnacyjny pedicure — mówi.

U pań wciąż też panuje moda na przedłużanie rzęs. — Kobiety chcą, żeby były one mocno widoczne. Coraz więcej kobiet, zwłaszcza dojrzałych, decyduje się na makijaż permanentny, bo to dla nich ogromna wygoda — tłumaczy kosmetolog.
Panie oczyszczają i odświeżają twarze. Przed nadejściem lata decydują się na depilację woskiem. Chętnie korzystają z zabiegów z kwasem hialuronowym (tzw. eliksir młodości). Jak mówi Wioletta Tymińska, nadal modne jest tzw. kocie i przydymione oko. — Wszystko jest sprawą indywidualną — podkreśla. — Są kobiety, które wolą mieć subtelny makijaż oczu, ale za to mocno umalowane usta. Inne panie wolą odwrotnie. Ale są też kobiety, które decydują się na konkretny makijaż oczu i ust.

A co na głowie? — Kolor! — odpowiada bez wahania Małgorzata Zubelewicz-Mirkowicz, fryzjerka i właścicielka salonu fryzjerskiego „Gosia” w Olsztynku. — Panie decydują się na odważną kolorystykę. Dominuje niebieski, zielony, fioletowy, różowy i żółty.

Mimo że eksperci fryzjerstwa wyznaczają takie trendy, pani Małgorzata zaleca ostrożność. — Na szkoleniach zawsze słyszymy, że najważniejsze jest to, w czym kto się dobrze czuje. Nie każdy w mocnym kolorze będzie czuł się sobą — tłumaczy fryzjerka.

Nadal na czasie jest blond. Decydują się na niego zwłaszcza kobiety, które chcą ukryć siwiznę. A jak chcą wyglądać panowie? — Wracają do tradycyjnych fryzur. Odchodzą w niepamięć uczesania na bok. Coraz mniej modne są także brody. Panowie powoli z nich rezygnują — twierdzi fryzjerka.

Dziewczynki przed Komunią Świętą również odwiedzają salony fryzjerskie. — Nadal stawia się na skromne uczesania. W tej roli świetnie sprawdza się warkocz dobierany — twierdzi Małgorzata Zubelewicz-Mirkowicz.

Rozpoczęliśmy nasz konkurs na Mistrza Urody, dlatego czekamy na zgłoszenia salonów kosmetycznych i fryzjerskich. Wśród nich wyłonimy najpopularniejsze salony fryzjerskie i kosmetyczne w regionie. Wystarczy wysłać e-mail z kandydaturą na adres: mragowo@gazetaolsztynska.pl. Tytuły Mistrza Urody w obu kategoriach w poszczególnych powiatach otrzymają lokale, które uzyskają największą liczbę prawidłowo oddanych głosów (głosowanie odbywa się poprzez wysyłanie sms-ów).

Najpopularniejsze w województwie zostaną te salony, które dostaną największą liczbę głosów w regionie. Głosowanie trwa do 30 czerwca do godz. 23.59. Laureatów zaprezentujemy na łamach „Gazety Olsztyńskiej” i „Dziennika Elbląskiego”, w naszych tygodnikach lokalnych i na naszych stronach internetowych. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku pierwsze miejsce w regionie i w powiecie olsztyńskim w kategorii salon kosmetyczny zajął salon Beloved BeautyPlace z Olsztyna. W kategorii salon fryzjerski wygrała Agnieszka Klimowicz z Pisza.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages