Poniedziałek, 23 listopada 2020. Imieniny Adeli, Felicyty, Klemensa

Strażackie podsumowanie: wypadek, pięć pożarów i pszczoły

2018-06-06 11:44:59 (ost. akt: 2018-06-07 04:35:41)

Autor zdjęcia: Sebastian Miciński/PSP Mrągowo

Pomiędzy 28 maja a 3 czerwca strażacy z naszego powiatu interweniowali m.in. przy wypadku w Burszewie, pożarze siana w Lelku, a także zabezpieczali pszczoły, które wyroiły się w pobliżu placu zabaw.

W minionym tygodniu na terenie powiatu mrągowskiego zanotowano 16 zdarzeń, w tym 5 pożarów, 9 miejscowych zagrożeń i 2 alarmy fałszywe. W działaniach brało udział 29 zastępów straży pożarnej w obsadzie 105 strażaków.

28 maja
Mrągowo – zabezpieczenie miejsca rojenia się pszczół w pobliżu placu zabaw do czasu przyjazdu pszczelarza, który zebrał pszczoły z drzewa.

Stare Sady – samochód osobowy, którym podróżowały dwie osoby uderzył w murowane ogrodzenie. Nikt nie odniósł obrażeń, strażacy zabezpieczyli pojazd, odłączyli akumulator oraz usunęli olej pochodzący z uszkodzonego silnika.

29 maja
Lelek – pożar siana na poddaszu nieużytkowanej obory.

30 maja
Mrągowo – zabezpieczenie rozlanego oleju napędowego na ulicy Olsztyńskiej.

Piecki – usunięcie rozlanego oleju napędowego z drogi wojewódzkiej. D zdarzenia doszło w wyniku zgubienia przez nieznany pojazd 20 litrowego pojemnika.

Mrągowo – alarm fałszywy z monitoringu pożarowego obiektu.

31 maja
Burszewo – samochód osobowy, którym podróżowały trzy osoby dorosłe i dziecko uderzył w przydrożne drzewo. W wyniku zderzenia wszyscy podróżujący odnieśli niegroźne obrażenia i zostali przewiezieni przez Zespoły Ratownictwa Medycznego do szpitali w Mrągowie i Biskupcu. Strażacy udzielili pierwszej pomocy poszkodowanym oraz zabezpieczyli miejsce zdarzenia i pojazd. W działaniach brały udział zastępy JRG Mrągowo, OSP Warpuny, 3 ZRM i 2 patrole policji.

Mikołajki – pożar śmieci na dzikim wysypisku w pobliżu ogródków działkowych.

Mrągowo – zabezpieczenie działań Policji i Zespołu Ratownictwa Medycznego.

1 czerwca
Mrągowo – alarm fałszywy z monitoringu pożarowego obiektu handlowego.

Mikołajki – przewrócona żaglówka na jeziorze Tałty, osoby które wpadły do wody o własnych siłach dopłynęły do brzegu.

2 czerwca
Mikołajki – pożar komory silnika samochodu osobowego.

Mrągowo – strażacy z JRG Mrągowo udający się na festyn z okazji Dnia Dziecka zauważyli leżącego na chodniku mężczyznę. Po stwierdzeniu obecności parametrów życiowych osoba została ułożona w pozycji bezpiecznej i zabezpieczona do czasu przyjazdu karetki pogotowia, która przewiozła go do szpitala.

Prawdowo – na stacji paliw stwierdzono ulatnianie się gazu z nieszczelnej instalacji zbiorników gazu LPG. Po przybyciu na miejsce zdarzenia wyznaczono strefę niebezpieczną, zablokowano ruch na drodze krajowej nr 16, postawiono kurtynę wodna oraz monitorowano otoczenie przy pomocy miernika wielogazowego. W dalszej kolejności zakręcono zawory oraz zabezpieczono miejsce wycieku do czasu przyjazdu pracowników firmy serwisującej instalacje. W działaniach brały udział zastępy JRG Mrągowo oraz OSP Mikołajki.

Mrągowo – pożar izolacji przeciwwilgociowej garażu, który został spowodowany przez niedogaszone ognisko rozpalone zbyt blisko budynku.

3 czerwca
Mrągowo – pożar śmieci.

przekazał
bryg. Jarosław Jakubik

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages