Czwartek, 17 stycznia 2019. Imieniny Antoniego, Henryki, Mariana

Praca ma dawać radość. Echa Targów Pracy i Edukacji w Mrągowie

2018-06-12 12:00:00 (ost. akt: 2018-06-12 19:26:58)

Autor zdjęcia: Marek Szymański

We wtorek (12.06) na terenie mrągowskiego Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP sporo się działo. Wszystko za sprawą Mrągowskich Targów Pracy i Edukacji, a zarazem Dnia Otwartego ośrodka.

Aktywizacja społeczno-zawodowa młodzieży jest od kilkudziesięciu lat jednym z filarów działalności Ochotniczych Hufców Pracy. Inicjatywy edukacyjne, jakie we współpracy z lokalnymi partnerami organizowały jednostki rynku pracy Warmińsko-Mazurskiej Wojewódzkiej Komendy OHP, od lat cieszą się dużym zainteresowaniem młodzieży uczącej się oraz osób poszukujących pracy i bezrobotnych.

Targi Pracy i Edukacji organizowane przez komendę wojewódzką hufca odbywały się już w Ełku, Biskupcu i Nidzicy. Teraz przyszła kolej także na Mrągowo. — Dzisiaj termin bezrobotny to już wybór, nie konieczność — mówi Marek Obrębski, dyrektor warmińsko-mazurskiego Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży Ochotniczych Hufców Pracy. — W dalszym ciągu są jednak ludzie, którzy poszukują pracy. Takiej, która im odpowiada.

W chwili obecnej mamy czasy, kiedy to pracownik coraz częściej decyduje w jakiej branży chce pracować. — My, jako Ochotnicze Hufce Pracy, pomagamy w zdobyciu pracy, która satysfakcjonuje, zwłaszcza młodych ludzi. Pozwalamy im uzupełnić wykształcenie, zdobyć odpowiednie kwalifikacje, by ta praca sprawiała im satysfakcję — dodaje dyrektor Obrębski.

Wydarzenia organizowane przez OHP są kierowane do uczestników i absolwentów OHP, ale nie tylko. Trafiają one też do uczniów i absolwentów szkół poszukujących pracy, a także bezrobotnych. W Mrągowie na terenie ośrodka szkolenia swoje propozycje wyłożyli zainteresowanym przedsiębiorcy poszukujący pracowników na lokalnym rynku pracy, ale też placówki oświatowe i służby mundurowe. Przy stanowiskach, na których czekały m.in. policja, straż graniczna oraz mrągowski Wojskowy Ośrodek Szkoleniowo-Kondycyjny, „kręciła” się przede wszystkim młodzież z mrągowskich szkół. Wcześniej jednak przedstawiciele lokalnych władz oraz szefowie ośrodka posadzili młode dęby.

Mrągowskie Targi Pracy i Edukacji to także okazja do świętowania 60-lecia OHP i 25-lecie ośrodka w Mrągowie.

masz

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages