Poniedziałek, 14 października 2019. Imieniny Alany, Damiana, Liwii

Kilkanaście propozycji w MBO 2018. Wkrótce głosowanie

2018-06-16 08:00:22 (ost. akt: 2018-06-16 08:15:24)

Autor zdjęcia: Zbigniew Malinowski

Do tegorocznego Mrągowskiego Budżetu Obywatelskiego mieszkańcy zgłosili kilkanaście propozycji zadań. W Urzędzie Miejskim trwa ich weryfikacja. Głosowanie rusza 2 lipca.

Pomysły mieszkańców mają poprawiać funkcjonowanie miasta, mogą także wzbogacać jego ofertę rekreacyjną, edukacyjną i kulturalną. Zespół Koordynujący zgłoszone propozycje weryfikuje pod względem formalnym - sprawdza, które nie kolidują z miejskimi planami, a także czy ich realizacja jest zgodna z prawem i zasadami MBO 2019. Lista takich zadań zostanie opublikowana do 29 czerwca.

Dziękuję mieszkańcom za wszystkie pomysły do MBO 2019. Cieszy mnie fakt, że oprócz propozycji inwestycji zostały zgłoszone także zadania miękkie. Liczę na to, że podobnym zaangażowaniem mieszkańcy wykażą się podczas głosowania — mówi burmistrz Otolia Siemieniec.

Głosowanie odbędzie się pomiędzy 2 a 15 lipca. Mieszkańcy będą wybierać dwa zadania - jedno inwestycyjne i jedno spośród zadań miękkich. PRAWO UDZIAŁU W GŁOSOWANIU MA KAŻDY MIESZKANIEC MRĄGOWA. Głosowanie odbywać się będzie w sposób bezpośredni, poprzez wypełnienie karty do głosowania i wrzucenie jej do urny w Punkcie Obsługi MBO 2019 w Urzędzie Miejskim w Mrągowie, w godzinach pracy urzędu oraz w wyznaczonych miejscach, które zostaną podane do publicznej wiadomości.

Tegoroczny budżet MBO 2019 wynosi 500 000 złotych, a maksymalna wartość zadania inwestycyjnego to 100 000 zł. Na zadanie miękkie przeznaczona jest kwota 70 000 zł. Maksymalna wartość jednego takiego zgłoszonego wynosi 14 000 zł.

Więcej informacji można uzyskać w Referacie Strategii, Rozwoju, Promocji i Integracji Europejskiej (Urząd Miasta).

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages