Wicie wianków, słowiańskie rytmy, czyli Noc Świętojańska w Mrągowie

2018-06-23 12:38:37(ost. akt: 2018-06-23 11:51:05)

Autor zdjęcia: mat. organizatora

Niedzielny wieczór (24 czerwca) zapowiada się gorąco. Na Molo przy Skwerze Jana Pawła II na mieszkańców Mrągowa czeka wieczór pełen muzycznych i wizualnych wrażeń. A wszystko to za sprawą słowiańskiego święta Nocy Świętojańskiej.
W godzinach 16.00 - 19.00 odbędą sie warsztaty perkusyjne, które poprowadzi Krzysztof Guzewicz. Nie trzeba posiadać własnego instrumentu, nie są wymagane wcześniejsze zapisy - należy przyjść na molo z pozytywnym nastawieniem i dobrze się bawić przy tworzeniu wspólnych dźwięków.

W warsztatach mogą uczestniczyć wszyscy - młodsi i starsi. Nie tylko pasjonaci muzyki, ale wszyscy ci, którzy chcieliby spróbować swoich sił na cajonie. Być może warsztatty te będą początkiem wspaniałej przygody z fascynującym światem rytmów.

Zajęcia poprowadzi muzyk, perkusjonista, muzykoterapeuta i animator kultury - Krzysztof Guzewicz. Kocha rytm i muzykę, poszukuje i eksperymentuje. Pracuje z ciałem, głosem i instrumentami. Porusza się sprawnie w wielu stylistykach muzycznych i technikach gry na wielu instrumentach rytmicznych świata. Pobierał nauki od znakomitych mistrzów rytmu, współpracuje z wspaniałymi artystami, teatrami, szkołami, instytucjami artystycznymi gdzie w pełni entuzjazmu dzieli się swoją wiedzą i czerpie z każdego napotkanego człowieka. Rytm jest dla niego kluczem do funkcjonowania w świecie.

Od godz. 18.00 zaczyna się WSPÓLNE WICIE WIANKÓW, które potem uczestnicy wspólnie puszczą na wodę (ok. godz. 22).

Finałowym wydarzeniem będzie widowisko o wierzeniach dawnych Słowian pt. "Słowiański Ryt(m)". Autorem słów do spektaklu jest Radosław Dąbrowski, muzykę napisała Joanna Gawryszewska, scenariusz i reżyseria Ewa Dolińska-Baczewska i Radosław Dąbrowski. Wystąpią: Katarzyna Orłowska (Jaga) i Sebastian Orłowski (Bies). Zatańczą: Julia Dolińska, Anna Zaręba, Aleksandra Wojszkun i Ola Kamuda.

Wydarzenie realizowane jest w ramach „Letnich koncertów na deptaku”, dofinansowanych ze środków budżetu miasta w ramach Gminnego Funduszu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz ogólnopolskiej kampanii "Zachowaj Trzeźwy Umysł".

źródło: CKiT

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5