Wtorek, 14 lipca 2020. Imieniny Kamili, Kamila, Marcelego

Mrągowscy policjanci zabezpieczyli 300 krzaków marihuany [VIDEO]

2018-06-25 15:35:25 (ost. akt: 2018-06-25 15:50:17)

Autor zdjęcia: KPP w Mrągowie

Policjanci z Mrągowa na ośmiu plantacjach zabezpieczyli ponad 300 krzaków marihuany. Kryminalni zatrzymali także mężczyznę podejrzanego o ten nielegalny proceder. Za uprawę zabronionych środków odurzających grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni z Mrągowa dzięki drobiazgowym czynnościom ustalili, że na terenie gmin Mrągowo i Piecki, w kompleksach leśnych, uprawiane są krzaki konopi indyjskich. Mimo tego, że uprawy zabezpieczone były bardzo dobrze przed dostępem osób trzecich sprzętem audio-wizualnym, funkcjonariusze, jak po nitce do kłębka, odnaleźli najpierw pierwszą plantację, a po niej kolejnych siedem.

W tym samym czasie policjanci ustalili również podejrzanego, który prowadził i doglądał nielegalne uprawy. W efekcie drobiazgowych czynności 30-latek trafił do policyjnego aresztu, a 312 sztuk nielegalnych krzaków w różnych fazach wzrostu zabezpieczono. Mężczyzna usłyszał zarzuty naruszenia art. 63 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, a w piątek Sąd Rejonowy w Mrągowie zastosował wobec niego policyjny dozór i poręczenie majątkowe. Za popełnienie tego przestępstwa mężczyźnie może grozić nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Obecnie policjanci szczegółowo wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy, w tym ustalają źródło pochodzenia zabezpieczonych środków odurzających i ich przeznaczenie.

Ustawa z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii w art. 63. mówi, że kto, wbrew przepisom ustawy, uprawia mak, z wyjątkiem maku niskomorfinowego, konopie, z wyjątkiem konopi włóknistych, lub krzew koki, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. Tej samej karze podlega, kto, wbrew przepisom ustawy, zbiera mleczko makowe, opium, słomę makową, liście koki, żywicę lub ziele konopi innych niż włókniste. Jeżeli uprawa może dostarczyć znacznej ilości słomy makowej, liści koki, żywicy lub ziela konopi innych niż włókniste, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

źródło: KPP w Mrągowie


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Radioaktywny #2525770 | 84.22.*.* 26 cze 2018 09:30

    Super trudna robota... zamiast łapać złodziei samochodowych szczycą się znalezieniem i zniszczeniem pięknych roślin.... od cała polska policja

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages