Zapaśnicy LUKS-a z medalami w międzynarodowym turnieju

2018-07-02 15:40:32(ost. akt: 2018-07-02 15:49:04)

Autor zdjęcia: archiwum klubu

W sobotę 30 czerwca w Warpunach odbył się Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy o Puchar Wójta Gminy Sorkwity.
Do zmagań stanęło 65 zawodników w tym 11 z Rosji. Bardzo dobrze zaprezentowali się podopieczni Witolda Sańko i Pawła Jastrzębskiego, zdobywając trzy złote, dwa srebrne oraz cztery brązowe medale, dzięki czemu ogólnie jako klub uplasowali się na III miejscu.

Złote medale zdobyli Kinga Romanowska, Ksawier Skol oraz Dawid Panuś. Po srebro sięgnęli Monika Romanowska i Michał Jastrzębski, zaś brązowe medale zdobyli Alicja Chmiel w kategorii kadet, Kacper Wyszyński oraz Jakub Panuś.

Paweł Jastrzębski dodał, że zawody były silnie obstawione, gdyż była mocna grupa z Rosji oraz równie silna grupa z województwa podlaskiego. Na uwagę zasługuje Alicja Chmiel, która po raz pierwszy wystartowała w kategorii kadetów i pomimo kontuzji, której doznała w pierwszej walce, zwyciężyła kolejną. Natomiast Ksawier Skol poradził sobie w walce z zawodnikami starszymi od siebie.

Trener dodał, że sporty parterowe, takie jak zapasy, to sporty wymagające od zawodnika samodyscypliny i dużego zaangażowania. To sport, w którym nie można mieć słabszego dnia, a sukces zdobyty jest ciężką pracą. W tym sporcie dużo zależy od trenera, ale również wiele od wsparcia rodziców. Ten wspólny wysiłek często przynosi efekty w formie zwycięstwa.

Najbliższe zawody już we wrześniu. Z tej okazji trener Jastrzębski zaprasza wszystkie chętne dzieci na zapisy i treningi zapasów do klubu LUKS Marcinkowo oraz treningi grapplingu do klubu Arrachion Mrągowo.