Kolejny udany start mrągowianki

2018-07-08 11:42:30(ost. akt: 2018-07-08 12:02:28)

Autor zdjęcia: archiwum zawodniczki

W pod poznańskich Pobiedziskach odbył się wysoko punktowany turniej tenisowy Super Seria do lat 18. Swój udział w turnieju pozytywnie zaznaczyła pochodząca z Mrągowa Martyna Szynkowska.
W singlu Martyna doszła do finału, gdzie jednak przegrała z dwa lata starszą Martą Jaśkiewicz (AZS Łódź). Mrągowianka przegrała swój mecz (2:6, 2:6). W półfinale nasza tenisistka walczyła z Weroniką Ejsmont wygrywając po zaciętej walce (2:6, 7:5 i 7:5). Ten mecz trwał prawie cztery godziny i do samego końca był bardzo wyrównany. To miało wpływ na spotkanie finałowe, które odbyło się zaledwie po... 90. minutach przerwy.

Ale przegrany mecz o pierwsze miejsce w singlu Martyna zrekompensowała sobie wygrywając turniej w debla. W grze podwójnej startowała w parze z tą, którą pokonała po morderczej walce w półfinale singla - Weroniką Ejsmont (KT Jakubowo-Olsztyn). Dziewczyny pokonały w finale parę Marta Jaśkiewicz/Ada Krajewska (6:1, 6:3).