Wtorek, 14 lipca 2020. Imieniny Kamili, Kamila, Marcelego

Strażackie podsumowanie tygodnia

2018-08-06 12:25:38 (ost. akt: 2018-08-06 13:21:19)

Autor zdjęcia: Sebastian Miciński/PSP Mrągowo

Z powodu słonecznej aury ubiegły tydzień nie obfitował w wiele zdarzeń wymagających interwencji strażaków.

Do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Mrągowie wpłynęło 18 zgłoszeń o zdarzeniach w tym 5 pożarów, 21 miejscowych zagrożeń i 4 fałszywe alarmy. We wszystkich zdarzeniach łącznie udział brało 35 zastępów i 125 ratowników.

30 lipca
Dobry Lasek – usunięcie konaru drzewa zwisającego nad drogą gminną.
Mikołajki – wypompowanie wody z zalanej ulicy.
Sorkwity – na drodze krajowej nr 16 doszło do zderzenia czołowego dwóch samochodów osobowych. Samochodami tymi podróżowali tylko kierowcy. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz udzieli KPP osobom poszkodowanym. Po przybyciu ZRM podjęto decyzję o zadysponowaniu Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Jedną osobę przetransportowano do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Olsztynie, a drugą do szpitala w Biskupcu. Droga była zablokowana przez kilka godzin.
Warpuny – w wyniku nieostrożnego posługiwania się otwartym ogniem doszło do zapalenia się przewodu butli gazowej. Mieszkańcy budynku ewakuowali się. Jeszcze przed przyjazdem strażaków pożar został ugaszony, a budynek oddymiony za pomocą wentylatora osiowego. Jedną osobę, która doznała lekkiego poparzenia, opatrzono opatrunkiem hydrożelowym.

31 lipca
Mikołajki – alarm fałszywy z monitoringu w obiekcie hotelowym.
Mikołajki – wypompowanie wody z zalanej piwnicy.

1 sierpnia
Mrągowo – alarm fałszywy w tzw. dobrej wierze.
Warpuny – na Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Mrągowie wpłynęła informacja o przygnieceniu mężczyzny przez ścianę. Jeszcze przed przyjazdem Straży Pożarnej mężczyzna został ewakuowany przez osoby postronne. Działania strażaków polegały na udzielaniu KPP osobie poszkodowanej i zabezpieczeniu miejsca zdarzenia.

2 sierpnia
Mrągowo – zabezpieczenie gniazda os.
Nawiady – pomoc choremu bocianowi.
Mrągowo – zabezpieczenie gniazda szerszeni.

3 sierpnia
Mrągowo – otwarcie drzwi do mieszkania.
Mrągowo – kolizja skutera z samochodem osobowym.

4 sierpnia
Mikołajki – pożar balotów siana.

5 sierpnia
Mrągowo – usunięcie plamy oleju.
Nowe Bagienice – na drodze krajowej nr 16 doszło do zderzenia trzech samochodów osobowych. Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i udzieleniu KPP osobom poszkodowanym. Żadna z osób nie została przewieziona do szpitala, a ruch na drodze odbywał się wahadłowo.
Szestno – na drodze wojewódzkiej nr 591 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Samochodami podróżowało łącznie 7 osób, żadna z osób nie odniosła poważniejszych obrażeń.
Piecki – na drodze krajowej nr 59 motocyklista z nieustalonych przyczyn wjechał do rowu. Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy udzielili KPP osobie poszkodowanej i zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Poszkodowany został przetransportowany przez ZRM do szpitala na obserwacje.

Przekazał
asp. Mateusz Rutkowski

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages