Czwartek, 23 stycznia 2020. Imieniny Fernandy, Jana, Rajmundy

Mammobus ponownie w Mrągowie

2018-08-08 11:48:08 (ost. akt: 2018-08-08 11:52:52)
Bezpłatnym badaniem objęte są  kobiety w wieku 50 - 69 lat.

Bezpłatnym badaniem objęte są kobiety w wieku 50 - 69 lat.

W dniach 24-25 września przy Placu J. Piłsudskiego w Mrągowie zatrzyma się mammobus. Kobiety w wieku 50-69 lat mają szansę profilaktycznie i całkowicie bezpłatnie zbadać swoje piersi. Drogie Panie, wykorzystajcie szansę i zbadajcie się!

Mammografia trwa tylko kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich. Badanie pozwala na rozpoznanie i wykrycie zmian bezobjawowych (guzków i innych nieprawidłowości) w bardzo wczesnym etapie rozwoju, kiedy nie są one wyczuwalne podczas samokontroli piersi lub badań palpacyjnych. Wcześnie wykryty nowotwór piersi pozwala zaś rozpocząć natychmiastowe i skuteczne leczenie oraz daje niemal 100 % gwarancję powrotu do zdrowia.

Badanie w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi jest bezpłatne, refundowane kobietom co 2 lata przez Narodowy Fundusz Zdrowia Mogą w nim uczestniczyć ubezpieczone panie w wieku od 50 do 69 lat, które nie były leczone z powodu raka piersi i jednocześnie: w ciągu ostatnich 2 lat nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu lub otrzymały wynik ze wskazaniem do wykonania badania po 12 miesiącach (dotyczy kobiet, u których w rodzinie wykryto raka piersi u matki, siostry, córki lub w badaniu genetycznym stwierdzono mutacje w genach BRCA 1 i BRCA 2).

Nie jest wymagane skierowanie lekarskie. Badanie wymaga wcześniejszej rejestracji pod nr tel. 58 666 24 44 (call centrem jest czynne od poniedziałku do soboty), lub przez formularz na stronie mammo.pl. Istotnym elementem badania jest ocena porównawcza wyników z poprzednich badań, dlatego prosimy o przyniesienie na badanie zdjęć/płyt z poprzednich mammografii. Drogie Panie, nie odkładajcie mammografii na później, skorzystajcie z okazji i zbadajcie się.
(mk)

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages