środa, 23 października 2019. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

Olimpiada nie dopisała. Humory poprawiły Ełk i Prostki

2018-08-18 10:00:00 (ost. akt: 2018-08-18 10:14:29)

Autor zdjęcia: Archiwum MSR

KOLARSTWO/// Trzy dni, trzy starty, cztery medale i setki pokonanych kilometrów - to zeszłoweekendowy bilans ekipy Mazurskiego Stowarzyszenia Rowerowego.

Nasi eksperci od dwóch kółek rozpoczęli weekend z "wysokiego C". Stawili się bowiem w odległej Wiśle, by zmierzyć się z całą polską czołówką rówieśników w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Tym razem szczęście mrągowianom jednak nie dopisało.

— Wracamy bez punktów i bez dobrego humoru. W rywalizacji juniorek młodszych Małgorzata Głogowska ukończyła wyścig na 17. pozycji. Wśród chłopców Bartosz Samul na technicznej trasie zdołał osiągnąć jedynie 25 pozycję. Karol Polewaczyk, po poważnym defekcie, nie ukończył wyścigu. Poważna lekcja pokory i nauki — przekonywała po olimpiadzie kadra szkoleniowa MSR.

Czasu na rozpamiętywanie potknięcia jednak nie było. Niewiele później, 12 sierpnia, mrągowscy miłośnicy rowerów stanęli na starcie w Ełku, by zawalczyć w 1. etapie Gwiazdy Mazurskiej. I trzeba przyznać, że Mazury okazały się sprzyjać im zdecydowanie bardziej.

Swoje wyścigi ze złotem na piersi zakończyli Małgorzata Głogowska i Nikodem Lewakowski. Ich koledzy, Kacper Taraszkiewicz i Bartosz Samul, Ełk opuścili ze srebrnymi krążkami. Niewiele brakowało, a o dodatkowe trofea wzbogaciliby się także Maciej Parzych i Wiktor Jakubiak (uplasowali się ostatecznie na 4. i 6. lokacie). Nie musieli jednak czekać długo: na 3. miejscu uplasowali się dzień później w Prostkach, podczas 2. etapu Gwiazdy Mazurskiej. Małgorzata Głogowska i Bartosz Samul zakończyli natomiast poniedziałek na najwyższym stopniu podium.

Kamil Kierzkowski

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages