Piątek, 28 lutego 2020. Imieniny Ludomira, Makarego, Wiliany

Motocyklista w rowie i pijany rowerzysta. To bilans policyjnej akcji "Jednoślad"

2018-08-28 09:29:30 (ost. akt: 2018-08-28 09:59:27)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Archiwum GN

23 i 24 sierpnia na drogach naszego regionu trwały działania „Jednoślad”, których głównym celem była poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W powiecie mrągowskim skontrolowano 16 użytkowników rowerów i motocykli.

Sezon na jednoślady w pełni. Na drogach jest pełno rowerzystów i motocyklistów. To pełnoprawni użytkownicy ruchu drogowego, mają więc nie tylko prawa, ale i obowiązki. Niezmiernie ważne jednak jest, by właśnie ta grupa uczestników ruchu drogowego przestrzegała przepisów - bo swą niefrasobliwość przypłacić mogą zdrowiem, a nawet życiem.

W ubiegły czwartek i piątek na drogach Warmii i Mazur funkcjonariusze ruchu drogowego prowadzili działania kontrolno - prewencyjne pn. „Jednoślad”, podczas których zwracali szczególną uwagę na kierowców jednośladów: sprawdzali jak ta grupa wywiązuje się ze swoich obowiązków, w jakim stanie technicznym znajdują się ich pojazdy, kontrolowali stan trzeźwości kierowców jednośladów. W ciągu dwóch dni policyjnych działań funkcjonariusze skontrolowali 372 kierujących jednośladami. Wśród nich znalazło się 92 motocyklistów, 132 motorowerzystów oraz 148 rowerzystów.

W czwartek mrągowscy policjanci skontrolowali 9 motocyklistów i 1 rowerzystę.

Tego dnia po godzinie 18.00 policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę, który zwrócił na siebie uwagę tym, że jadąc jednośladem nie udawało mu się utrzymać prostego toru jazdy. Badanie alkomatem potwierdziło przypuszczenia funkcjonariuszy co do nietrzeźwości mężczyzny. 35-latek miał 1,3 promila alkoholu w organizmie. W konsekwencji za popełnione wykroczenie otrzymał mandat w wysokości 500 złotych.

Po godzinie 20.00 na trasie Kętrzyn-Mrągowo doszło do wypadku z udziałem motocyklisty. Ze zgłoszenia wynikało, że kierowca jednośladu wypadł z trasy. Jak wstępnie ustalili funkcjonariusze, kierujący motocyklem na zakręcie drogi stracił panowanie nad pojazdem, przewrócił się i wpadł do przydrożnego rowu. 37-latek został przewieziony do szpitala. Niestety przez dłuższy czas będzie leczył swoje obrażenia.

W piątek funkcjonariusze skontrolowali 6 kierowców jednośladów. Wśród nich jeden rowerzysta i jeden motocyklista popełnił wykroczenie.

Źródło: KPP Mrągowo
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages