Wtorek, 14 lipca 2020. Imieniny Kamili, Kamila, Marcelego

Kto zawalczy o fotele? Rejestrują się kolejne komitety wyborcze w powiecie mrągowskim [AKTUALIZACJA 30.08]

2018-08-28 16:00:26 (ost. akt: 2018-09-04 16:14:08)

Autor zdjęcia: Przemysław Getka

W poniedziałek 27 sierpnia minął termin zgłaszania komitetów wyborczych. Znamy już część zgłoszeń z powiatu mrągowskiego. Przedstawiamy stan z 28 sierpnia. Lista jest ciągle uaktualniana, ponieważ trwa weryfikacja zgłoszeń w PKW.

Wybory samorządowe odbędą się 21 października. Dużo wcześniej jednak wymaga się od przyszłych kandydatów zgłaszania komitetów. Na stronie internetowej Państwowej Komisji Wyborczej można na bieżąco śledzić stan rejestracji komitetów. Lista uaktualniana jest codziennie, a komitetów przybywa w miarę zbliżania się do ostatecznego terminu zgłoszeń.

Miasto Mrągowo
Na liście Państwowej Komisji Wyborczej widnieje sześć komitetów. Reprezentujący KWW "Uczciwy Samorząd - Niezależni" radny powiatowy i były starosta Dominik Tarnowski zapowiedział, że będzie kandydował na stanowisko burmistrza. Jego rywalem może być Stanisław Bułajewski, który też już zarejestrował swój komitet. KWW "Tak Dla Zmiany", KWW "Mrągowska Wspólnota Samorządowa", KWW "Międzygminny Komitet Wyborczy" i Komitet Wyborczy Mrągowska Inicjatywa Społeczna, jeszcze oficjalnie nie ujawniły swoich kandydatów. Nie jest oficjalnie jeszcze znany temat udziału w wyborach aktualnej burmistrz Otolii Siemieniec. Czy w wyborach z listy PSL - u wystartuje też obecny starosta Antoni Karaś?

Gmina Mrągowo
Tutaj aktualnie zarejestrowane są dwa komitety: KWW J. Krasińskiego oraz KWW Piotra Piercewicza. Aktualny wójt Jerzy Krasiński ubiega się o reelekcję. Jego kontrkandydatem na to stanowisko ma być obecny radny gminny Piotr Piercewicz.

Gmina Piecki
W gminie Piecki zarejestrowano do tej pory jeden komitet. Na jego czele stoi obecna wójt Agnieszka Anna Kurczewska, która postanowiła wystartować z pod własnym nazwiskiem.

Gmina Mikołajki
Komitetami obrodziło w Mikołajkach. Do tej pory zostało ich zarejestrowanych aż siedem. W tym mazurskim miasteczku w kuluarach mówiło się od dawna, że o reelekcję będzie ubiegał się aktualny włodarz Piotr Jakubowski. Zarejestrował on już swój komitet pod własnym nazwiskiem. Podobnie uczynili Mateusz Klimek, Sebastian Tubis, Zdzisław Michalak, Bożena Piotrkowska. Pozostałe komitety to: KWW "Teraz My" oraz KWW Grzegorza.

Gmina Sorkwity
W gminie Sorkwity do tej pory zarejestrowano cztery komitety. Pod swoim nazwiskiem zarejestrowali się: aktualny wójt Józef Maciejewski, Maria Gałązka, Monika Adamelak oraz Monika Szymańska.

car

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Aniela #2591729 | 89.231.*.* 30 wrz 2018 16:49

  A ja na Pana Krasińskiego.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. elzbieta #2570669 | 83.6.*.* 3 wrz 2018 09:10

  oddaje głos na Pana Dominika

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages