Sobota, 18 stycznia 2020. Imieniny Beatrycze, Małgorzaty, Piotra

Rok szkolny z Młodzieżowym Domem Kultury

2018-09-01 09:00:00 (ost. akt: 2018-09-01 10:34:56)

Autor zdjęcia: MDK

Nauczyciele Młodzieżowego Domu Kultury w Mrągowie zapraszają dzieci i młodzież do udziału w ciekawych zajęciach.

Niebawem na stronie internetowej MDK powinnien pojawię się grafik wszystkich zajęć proponowanych na ruszający rok szkolny 2018/19. Szczegółowe informacje można uzyskać także pod numerem telefonu 89 741 25 32.

Zapraszamy na zajęcia taneczne oraz zajęcia umuzykalniająco-taneczne dla najmłodszych – zaprasza dyrektor Ewa Gnoza. Grupy ćwiczą głownie w technice tańca hip hop. Od dwóch lat rozwijają freestyle i przygotowywani są do występów i zawodów. Uczestnicy zajęć mają możliwość prezentacji swoich umiejętności na imprezach miejskich, w akcjach charytatywnych oraz zawodach wojewódzkich i ogólnopolskich. Dla nich organizowane są także warsztaty ze znanymi tancerzami.

Jeśli ktoś chce nauczyć się gry na gitarze zapraszamy na zajęcia prowadzone w zakresie podstawowym i zaawansowanym – mówi dyrektor MDK. Oprócz nauki uczestnicy tych zajęć będą mieli możliwość prezentacji nabytych umiejętności na występach MDK i poza placówką.

Ci, których interesuje rękodzieło zapraszamy na zajęcia rękodzielnicze. W programie wykonywanie lalek przy jednoczesnej nauce szycia ręcznego, szycia na maszynie, umiejętności łączenia ze sobą różnych materiałów; poznanie nowatorskich technik artystycznych, takich jak decupage, twist-art, qulling, a także wykonywanie stroików okazjonalnych, modelowanie z masy solnej, plasteliny, modeliny, gliny, poznanie ściegów hafciarskich oraz elementy rysunku i malarstwa – dodaje Ewa Gnoza. Uczestnicy zajęć mają możliwość udziału w konkursach o zasięgu powiatowym, wojewódzkim, ogólnopolskim i międzynarodowym. Uczestniczą również w imprezach MDK i imprezach miejskich.

Dzieci i młodzież, która chce rozwijać swoje zainteresowania i uzdolnienia artystyczne zapraszamy na zajęcia plastyczne oraz zajęcia kreatywnego dziecka, na których oprócz malarstwa, rysunku, modelowania i grafiki można poznać nowatorskie techniki mieszane. Uczestnicy będą mieli możliwość udziału w konkursach na szczeblu powiatowym, wojewódzkim, ogólnopolskim i międzynarodowym. Spotkania odbywają się również w plenerze.
W ramach pracowni będą odbywały sie zajęcia modelarstwa artystycznego, na których dzieci będą tworzyły własne modele zabawek, latawcow. Uczestnicy nabędą umiejętności sklejania figur geometrycznych, rozwiną orientację przestrzenną oraz sprawność manualną przy tworzeniu prac z gliny, modeliny, masy solnej.

Najmłodszych uczestników dyrektor Ewa Gnoza zaprasza na zajęcia Akademii Przedszkolaka, które odbywają się w dwóch grupach wiekowych. – To zajęcia przedszkolne obejmujące zabawę swobodną, taniec, śpiew, gry, plastykę i rytmikę. Grupy występują dla swoich rodziców oraz biorą udział w imprezach organizowanych przez MDK, stawiając pierwsze kroki na scenie.

Jeśli ktoś ma ochotę poeksperymentować, wykonać miniaturowy wiatrak lub kipiący wulkan oraz poznać tajniki chemii i fizyki – powinien uczestniczyć w zajęciach naukowo-technicznych "Mały Einstein". – Dwie grupy wiekowe będą mogły same wykonywać doświadczenia. Najmłodsi w tym roku będą również konstruować roboty solarne. Czeka ich nauka połączona z ciekawą zabawą.

Z kolei zainteresowanych fotografią analogową i cyfrową MDK zaprasza na zajęcia fotograficzne dla dzieci i młodzieży, na których uczestnicy poznają tajniki fotografii oraz możliwości oferowane przez cyfrowe systemy fotografii i obróbki obrazu.
Jeśli posiadasz aparat i chcesz nauczyć się robić dobre i ciekawe zdjęcia o różnorodnej tematyce-przyjdź do nas.

Zapraszamy również chętnych wolontariuszy na spotkania integracyjne z dziećmi i młodzieżą niepełnosprawną oraz pomoc w przygotowaniach akcji charytatywnej "Być dla innych".

Doskonałym połączeniem zabawy i nauki będą dla chętnych uczestników zajęcia z robotyki. Program zajęć jest autorskim programem opartym na programie Lego Education i stanowi dobre wprowadzenie do nauki programowania. Na każdym spotkaniu uczestnicy budują konstrukcje z klocków Lego WeDo i programują je dostosowując do określonego celu spotkania. Zajęcia rozwiją twórcze myślenie oraz wyobraźnię przestrzenną, dają mozliwość poznania podstaw nauk inżynieryjnych oraz stowrzenia z czasem własnego projektu. W ramach przygotowanej oferty powstaną grupy wiekowe: 5-7 lat i grupa starsza do 13 lat.

W tym roku rusza też nowa forma zajęć "Łamigłowki mądrej główki - Mały Kopernik". – Podążając za Mikołajem Kopernikiem, który był wybitnym naukowcem, będziemy ćwiczyć swój umysł – przekonuje Ewa Gnoza. Zajęcia mają na celu rozwijanie logicznego myślenia, twórczości i kreatywności, niezbędnych nie tylko w nauce, ale i w życiu codziennym.
Połączymy naukę z zabawą wykorzystując do tego różnego rodzaju gry, łamigłówki i doświadczenia – dodaje dyrektor placówki.

Jak widać każdy może znaleźć tu coś dla siebie, tworzyć i dzielić się z innymi, rozwijać się i "żyć z pasją". A wszystkie zajęcia prowadzi wykwalifikowana kadra nauczycielska.

źródło: MDK
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages