Amelia i Julka „wypłynęły” brąz

2018-09-06 12:00:00(ost. akt: 2018-09-06 09:12:16)

Autor zdjęcia: Robert Hajduk i Jacek Kwiatkowski Photo

Podczas Mistrzostw Polski Juniorów rewelacyjnie żeglowała załoga mrągowskiej Bazy — Amelia Linowska i Julia Chmiel, które po zaciętej i emocjonującej walce wywalczyły brązowe medale. To kolejny sukces utalentowanych żeglarek.
W Narodowym Centrum Żeglarstwa, w Górkach Zachodnich, w minioną niedzielę zakończyła się trzydniowa rywalizacja o Mistrzostwo Polski juniorów w klasie 420. W zawodach wystartowało 28 najlepszych krajowych załóg z 14. klubów. Wymarzone żeglarskie warunki panujące na zatoce Gdańskiej, w tym wspaniałe słońce i wiatr 2-5B przy odrobinie deszczu, spowodowały, że organizatorzy przeprowadzili osiem z dziewięciu zaplanowanych wyścigów. Rewelacyjnie żeglowała nasza młoda załoga z mrągowskiej Bazy Amelia Linowska i Julia Chmiel, która po zaciętej i emocjonującej walce przystąpiła do ostatniego wyścigu regat. W końcowej klasyfikacji wywalczyła brązowy medal mistrzostw. W kategorii chłopców koledzy klubowi Mateusz Buło i Kamil Jankowski zajęli dziewiąte miejsce, a Mateusz Białek i Jakub Michałowski uplasowali się na trzynastej pozycji.

Dla mrągowskich załóg był to debiutancki start na nowej łódce 420 i tej kategorii wiekowej do U19 (średnia wieku mrągowskich załóg to 14 lat!!!). — Pomimo niewielkiego stażu i doświadczenia w klasie 420 wypadli naprawdę znakomicie. Wielkie brawa — cieszy się trener Stanisław Mickiewicz.
W kategorii żeńskiej pozostałe medale odebrały załogi: Zofia Korsak, Karolina Cendrowska (MKS Dwójka Warszawa), które wywalczyły złoty medal. Srebrny przypadł załodze Gabriela Czapska, Hanna Rajchter (KS Spójnia Warszawa). W kategorii męskiej najlepsze załogi uplasowały się w kolejności: złoty medal wywalczyła załoga Patryk Kosmalski, Tomasz Lewandowski (CHKŻ Chojnice/OKŻ Olsztyn) drugą lokatę i srebrny medal zajęli Kacper Paszek, Bartosz Reiter (OKŻ Olsztyn), a brązowy krążek przypadł załodze Jakub Gołębiowski, Filip Szmit (MOS SSW Iława/MBSW/UKŻR Niegocin Giżycko).