W dwa dni zdobyli dziesięć medali

2018-09-19 18:00:00(ost. akt: 2018-09-20 16:31:59)

Autor zdjęcia: stefekteam

ŻEGLARSTWO\\\ Zawodnicy mrągowskiej Bazy „zaliczyli” udany weekend. Podczas długodystansowych Mistrzostw Polski w klasie Techno 293 i RSX zdobyli 3 medale, by w Regatach Pamięci Leszka Pawlika dołożyć 7 kolejnych!
W sobotę w Nieporęcie na Zalewie Zegrzyńskim na starcie stanęli zawodnicy z Warszawy, Mrągowa, Sopotu, Gdańska i Poznania. Morderczy wyścig trwał ponad 2,5 godziny. Świetnie spisali się zawodnicy Bazy pod wodzą trenera Tomasza Stefańskiego. W klasie Techno 293 dwa brązowe medale zdobyli Michał Lis i Nadia Kulik, zaś w klasie RSX srebro dołożył Dawid Litwinek.

W niedzielę młodzi mrągowianie stanęli na starcie regat Pamięci Leszka Pawlika i... ponownie zdominowali podium! W klasie RSX drugie miejsce zajął Dawid Litwinek, tuż za nim był Jędrzej Cituk, a zaraz za podium znalazł się Jakub Pyrek. W klasie Techno 293 dziewcząt w kat. Open druga była Nadia Kulik a trzecia Oliwia Chomka. Na podium stawali też chłopcy - pierwszy był Michał Lis, a brąż zdobył Bartosz Ruszczyk.