Poniedziałek, 21 października 2019. Imieniny Celiny, Hilarego, Janusza

Czterdzieści metrów szczęścia

2018-09-30 09:00:00 (ost. akt: 2018-09-29 13:32:06)
Pani Wioleta uważa, że artykuł w "Kurierze Mrągowskim" wiele jej pomógł

Pani Wioleta uważa, że artykuł w "Kurierze Mrągowskim" wiele jej pomógł

Autor zdjęcia: Zdzisław Piaskowski

Potrzeby mieszkaniowe mieszkańców są zmorą samorządów. Jak im zaradzić? Inwestować w mieszkania socjalne lub komunalne? Temat niewygodny, choć zdarzają się sprawy, w których urzędnicy wątpliwości nie mają. Pytanie tylko czy samorząd dysponuje lokalami?

Miesiąc temu na łamach „Kuriera” nasza Czytelniczka uskarżała się na swoją sytuację mieszkaniową. — Nie uważam, że wszystko mi się należy, ale chciałabym być poważnie traktowana przez urzędników odpowiedzialnych za gospodarkę mieszkaniami komunalnymi — mówiła wówczas.

Kobieta do niedawna mieszkała w małym mieszkaniu swoich dziadków razem z dwójką dzieci, z mamą, ciocią i - rzecz jasna - dwójką seniorów. Dziś pani Wioleta na sytuację mieszkaniową już nie narzeka. — Otrzymałam pismo od wiceburmistrza, że do końca września bieżącego roku otrzymam mieszkanie i zgodnie z obietnicą już w pierwszym tygodniu września otrzymałam przydział na trzypokojowe mieszkanie przy ul. Roosevelta — oświadcza dumna.

Po obejrzeniu mieszkania mragowianka zdecydowała się na podpisanie umowy, bo - jak przyznaje - mieszkanie spełnia wszystkie jej oczekiwania. — Formalnie ma 39 metrów kwadratowych, ale powierzchni jest dużo więcej, bo mieszkanie ma skosy — mówi z uśmiechem. — Jestem szczęśliwa, bo mieszkanie jest przepiękne i każde moje dziecko ma swój pokój. Moje dzieci tego pragnęły, zwłaszcza córka.

Samotna matka o mieszkanie od miasta starała się cztery lata. Mimo, że spełniała wszystkie warunki, wizja „własnego” lokum odsuwana była w czasie. Teraz jednak w mieszkanku na Roosvelta panuje euforia. — Obecnie powoli się urządzamy, malujemy mieszkanie. Dzieci wybierają kolory w swoich pokojach i konsultujemy sprzęt AGD oraz meble. Ściany nie wymagają szpachlowania, wystarczy pomalować. Pomagają nam znajomi i rodzina — mówi pani Wioleta. Do końca października chciałaby na dobre przeprowadzić się do nowego lokalu. I zamieszkać w nim.

— Dziękuję wszystkim za pomoc i jestem przekonana, że najbliższe Święta Bożego Narodzenia będą najpiękniejsze w naszym życiu. A na pewno będą najpiękniejsze w życiu moich dzieci — mówi wzruszona. — Mam dwoje dzieci w wieku 11 i 13 lat, córkę Kornelię i syna Sebastiana. Syn ma autyzm i padaczkę — przypomina pani Wioleta. W mieszkaniu jej dziadków miejsca było tak mało, ze część domowników musiała spać na materacach.

Poprawa sytuacji mieszkaniowej naszej Czytelniczki i jej najbliższych to część programu miasta. Wszystko to za sprawą inwestycji zrealizowanej przy ul. Kolejowej 9A, dzięki której z nowych mieszkań ucieszyło się dwadzieścia rodzin. — Pozwoliło to uruchomić łańcuch przeprowadzek w zasobie mieszkaniowym miasta, który jeszcze trwa — mówi Tomasz Witkowicz. — Dostosowano wielkość lokali do potrzeb wielu rodzin - wieloosobowe rodziny przeszły na większy metraż, a liczące mniej osób na mniejszy — dodaje zastępca burmistrza Mrągowa.

Od początku roku, poza przydziałami na ul. Kolejową 9A, nastąpiło 31 zmian i przydziałów lokali z list oczekujących. Przy okazji wykonywany jest duży zakres remontów lokali, podnoszący ich standard. — Zakładamy realizację potrzeb mieszkaniowych wszystkich rodzin oczekujących na listach do roku 2017 i części z roku bieżącego — informuje burmistrz Witkowicz. Kolejny budynek, także z dwudziestoma lokalami, budowany przez miasto przy wsparciu finansowym z programu rządowego oddany będzie z końcem września przyszłego roku. A to pozwoli na rozwiązanie problemów mieszkaniowych kolejnych rodzin.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. NMR #2591913 | 89.229.*.* 30 wrz 2018 23:03

    Gratulacje Wiolu, życze wszystkiego najlepszego w nowym mieszkanku.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages