Poniedziałek, 21 października 2019. Imieniny Celiny, Hilarego, Janusza

Cudzoziemcy pracowali "na czarno". Także w naszym powiecie

2018-10-05 14:21:03 (ost. akt: 2018-10-05 14:35:43)

Autor zdjęcia: WMOSG

Od początku roku funkcjonariusze Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej skontrolowali blisko 2 800 cudzoziemców. W wyniku kontroli ujawniono ponad 790 obcokrajowców. Podsumowanie dotyczy okresu do końca września.

Funkcjonariusze SG czynności kontrolne realizowali na terenie powiatów: olsztyńskiego, iławskiego, bartoszyckiego, ełckiego, gołdapskiego, mrągowskiego, braniewskiego oraz kętrzyńskiego.

Najczęściej powtarzającymi się naruszeniami przepisów była praca bez wymaganego zezwolenia bądź oświadczenia o zamiarze powierzenia wykonywania pracy oraz praca na innych warunkach niż określone w zezwoleniu lub oświadczeniu. Nieprawidłowości stwierdzono w firmach zajmujących się pośrednictwem pracy, transportem, budownictwem, rolnictwem i turystyką.

Najczęściej nielegalnie wykonującymi pracę byli obywatele Ukrainy, a następnie Białorusi i Mołdawii.

W następstwie ujawnionych nieprawidłowości funkcjonariusze Straży Granicznej skierowali do sądów 72 wnioski o ukaranie. Do końca września br. funkcjonariusze W-MOSG nałożyli 55 grzywien w drodze mandatu karnego na kwotę ponad 22 tys. zł. Natomiast Sądy z Warmii i Mazur wymierzyły kontrolowanym wcześniej przedsiębiorcom grzywny na łączną kwotę ponad 115 tys. zł.

Źródło: WMOSG
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages