środa, 25 listopada 2020. Imieniny Elżbiety, Katarzyny, Klemensa

Z Mrągowa ku niepodległej Polsce

2018-10-26 12:00:00 (ost. akt: 2018-10-27 09:52:54)

Autor zdjęcia: archiwum szkoły

Uczniowie klasy 2E Zespołu Szkół nr 2 w Mrągowie – Paweł Bulka, Szymon Dziergiewicz i Wiktor Korejwo wzięli udział w konkursie „Śladami polskości – Warmia i Mazury na drodze ku niepodległej Polsce”.

Pracą konkursową miał być film lub prezentacja. Młodzi mrągowianie przygotowali prezentację, w której oprócz obrazu są nagrania dźwiękowe. Nad całością prac czuwały panie Marta Skarżyńska i Wioleta Olencka.

W konkursie przyznano jedną nagrodę główną i trzy wyróżnienia. Uczniowie z mragowskiej szkoły otrzymali pierwsze wyróżnienie w konkursie. Konkurs został ogłoszony przez warmińsko-mazurskiego kuratora oświaty Krzysztofa Marka Nowackiego. Organizatorem wydarzenia był wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki oraz Ośrodek Badań Naukowych im. Wojciecha Kętrzyńskiego, Kuratorium Oświaty, Delegatura Instytutu Pamięci Narodowej i Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Olsztynie.

Konkurs był częścią rządowego programu „Niepodległa” i miał zachęcić uczniów szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych do poszukiwania polskości w naszym regionie. Obok wojewody warmińsko-mazurskiego organizatorem zmagań był Ośrodek Badań Naukowych w Olsztynie i tutejsza delegatura Instytutu Pamięci Narodowej. Jej naczelnik Karol Sacewicz mówi, że młodzież podeszła do tematu bardzo profesjonalnie.

Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się podczas uroczystej gali w Urzędzie Wojewódzkim.

źródło: ZS nr 2

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages