Sobota, 25 stycznia 2020. Imieniny Miłosza, Pawła, Tatiany

Oddaj hołd tym, którzy walczyli za wolną Polskę

2018-11-02 12:38:15 (ost. akt: 2018-11-02 13:07:46)

Autor zdjęcia: mp

Mieszkańcy Mrągowa będą mieli okazję wspólnie uczcić pamięć pokoleń Polaków, którzy oddali życie za wolną Polskę. Capstrzyk Niepodległości odbędzie się w sobotę 10 listopada o godz. 17.00 w Parku Lotników (za Urzędem Miasta).

W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości przy pomniku Pamięci Obrońców Suwerenności i Niepodległości Rzeczpospolitej Polskiej w Parku Lotników Polskich w Mrągowie odbędzie się Capstrzyk Niepodległości. Patriotyczną uroczystość organizują Wojskowy Ośrodek Szkoleniowo – Kondycyjny oraz Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie.

Asystę honorową stanowić będą pododdziały żołnierzy WOSzK Mrągowo, funkcjonariuszy policji i straży pożarnej oraz harcerzy. Odczytaniem Apelu Pamięci i salwą honorową oddany zostanie hołd wszystkim walczącym o istnienie oraz suwerenność państwa polskiego.

Organizatorzy zapraszają szczegolnie dzieci i młodzież, dla których Capstrzyk Niepodległości może być lekcją historii Polski oraz sposobem na manifestowanie przywiązania do narodowych tradycji.

źródło: UMM
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages