Niepodległość uczcili bilardowym kijem

2018-11-15 07:46:17(ost. akt: 2018-11-15 06:20:21)

Autor zdjęcia: archiwum SKB Mrągowo

W salach bilardowych SKB Mrągowo i BCB MOSIR Kętrzyn rozgrywano zawody o Puchar Marszałka Województwa Warmińsko - Mazurskiego. Turniej bilarda sportowego z okazji Narodowego Święta Niepodległości odbył się już po raz siódmy.
Od 2017 roku turniej odbywa się w Mrągowie i Kętrzynie. W sobotę 10 listopada w mrągowskiej sali bilardowej toczyly się drużynowe i indywidualne rozgrywki juniorów oraz indywidualne juniorów młodszych (pupile). Dzień później już w Kętrzynie rozegrano turniej drużynowy i indywidualny seniorów.

- Konieczność takiego podziału wynikła ze zwiększonego zainteresowania tą dziedziną sportu przez dzieci i młodzież - mówi Wiesław Kuchciński, przewodniczący komitetu organizacyjnego. Zawody przebiegały w miłej i przyjacielskiej atmosferze, ale nie brakowało też ostrej rywalizacji sportowej.

W rozgrywkach młodzieżowych zdecydowanie zwyciężyli przedstawiciele Kętrzyna, zdobywając trzy pierwsze miejsca indywidualne.

Klasyfikacja:
1. Szymon Kupis
2. Michał Popławski
3. Mateusz Kopeć

W klasyfikacji drużynowej juniorów pierwsze i drugie miejsce zajęły drużyny BCB MOSIR Kętrzyn, zaś trzecie SKB Mrągowo. W kategorii junior młodszy wszystkie trzy miejsca na podium przypadły reprezentantom SKB Mrągowo.

1. Karolina Radziwonowska
2. Michał Burbo
3. Zuzanna Duda

W rozgrywkach seniorów wystartowało dziewięć drużyn z terenu całego województwa. W klasyfikacji drużynowej - po emocjonującej walce finałowej - wygrała drużyna BCB MOSIR Kętrzyn, pokonując 2:1 zespół SKB Mrągowo.
Drużyna BCB MOSIR wystąpiła w składzie: Damian Ejmont, Michał Świderski, Dorian Czubaszek i Bartłomiej Rycerz. Drużynę SKB Mrągowo reprezentowali: Krystian Kosik, Miłosz Krętowski, Igor Ziewiec i Grzegorz Ulewicz.

W meczu o trzecie miejsce kętrzyńskie Smoki (Dawid Tonojan, Dariusz Poniatowski, Michał Popławski, Szymon Kupis, Mateusz Kopeć) pokonały 2:1 Fantazję Elbląg (Zbigniew Samuel, Mariusz Stefański, Remigiusz Rynkowski, Rafał Rodziewicz).

W klasyfikacji indywidualnej Mistrzostwo Warmii i Mazur wywalczył Damian Ejmont (Kętrzyn), miejsca 2-4 zajęli zawodnicy SKB Mrągowo: Grzegorz Ulewicz, Igor Ziewiec, Krystian Kosik, a piąty był Marcin Furtak z Giżycka.

Fundatorem nagród dla zwycięzców był marszałek Gustaw Marek Brzezin, a okolicznościowe upominki ufundowały władze Kętrzyna i Mrągowa. - Zawody były sportową formą uczczenia Narodowego Święta Niepodległości w dniu setnej rocznicy odzyskania państwowości Ojczyzny - podsumował przewodniczący komitetu organizacyjnego.