Czwartek, 13 grudnia 2018. Imieniny Dalidy, Juliusza, Łucji

Stwórzmy galerię portretu „Mazurzy w XXI wieku”

2018-11-24 11:32:53 (ost. akt: 2018-11-24 12:04:09)

Autor zdjęcia: Wikipedia

Pomagamy stworzyć galerię portretu „Mazurzy w XXI wieku”. Zrób i przyślij zdjęcie na wskazany adres! Zobaczmy kim są dzisiaj Mazurzy!

Marzeniem Waldemara Mierzwy jest stworzenie galerii portretu Mazurów. — Nie jest prawdą, że już prawie nie ma ich wśród nas. Jest ich więcej, niż sobie wyobrażacie — mówi pomysłodawca albumu. — Moim marzeniem jest, byśmy ich uwiecznili takimi, jakimi są - w środowisku w jakim żyją, w ubraniach, w jakich na co dzień chodzą, przy zajęciach, jakie na co dzień wykonują, w domach lub mieszkaniach, w których mieszkają — dodaje Waldemar Mierzwa.

Bohaterami akcji, czyli modelami portretów powinny być osoby, których co najmniej jeden z rodziców jest Mazurem. Osoba portretowana może oczywiście mieszkać dzisiaj poza Mazurami. Tych marzeń pan Waldemar ma więcej. — Pragnąłbym, by dzieci zrobiły zdjęcia swoim rodzicom, wnukowie dziadkom, prawnukowie pradziadkom, sąsiedzi sąsiadom, młodzi starszym. Byłoby świetnie, gdyby przy okazji robienia zdjęć udało się Wam porozmawiać z portretowanymi o dawnych Mazurach.

Z tych portretów miałaby powstać wystawa, która zjeździłaby region. Najciekawsze zdjęcia ozdobią też książkę autorstwa W. Mierzwy „Zrozumieć Mazury”, która ukaże się w Oficynie Retman na początku 2019 roku. — W jej skład wejdą teksty drukowane przeze mnie w latach 2014-2018 w gdańskiej Pomeranii — mówi autor. Teksty te przybliżyły Mazury i Mazurów Kaszubom i wszystkim tym, którzy Mazury kojarzą jedynie z jeziorami.

Aby udało nam się zrobić wystawę i zilustrować książkę musimy zadbać, aby zdjęcia spełniały wspólne warunki:

Właściwości portretu: Przedstawienie osoby (a nie tylko samej twarzy) w jej naturalnym środowisku (np. dom, miejsce zamieszkania, praca, hobby, itp.). Ujęcie osoby portretowanej: Pion. Krótki opis zdjęcia wg wzoru: Imię, nazwisko, rok i miejsce urodzenia (jeśli przed 1945 r. nazwa po niemiecku), miejsce zamieszkania, wykonywany obecnie lub dawniej zawód, np.: Janusz Małłek, ur. 1937 Działdowo, zam. Toruń, profesor historii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika

Uwaga! Nadesłanie zdjęcia jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody osoby portretowanej na wykorzystanie zdjęcia (książka, katalog, wystawa).

Prosimy też o podanie danych imienia i nazwiska autora zdjęcia.

Portrety Mazurów wraz z opisami należy wysłać na adres: oficyna@mojabibliotekamazurska.ploficyna@mojabibliotekamazurska.pl w terminie do 31 grudnia 2018 roku.

Stwórzmy razem galerię współczesnego portretu mazurskiego. Przekonamy się, kim są współcześni Mazurzy.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages