Worek medali mrągowskich aikidoków

2018-12-03 12:23:06(ost. akt: 2018-12-03 12:52:27)

Autor zdjęcia: archiwum klubu

W sobotę (1.12) blisko stu aikidoków z Polski północno-wschodniej spotkało się w III Mrągowskim Turnieju Kata. Aikidocy z Mrągowskiego Klubu Aikido i Samoobrony zdobyli łącznie 32 medale.
Rywalizacja toczyła się w 14. kategoriach. W turnieju uczestniczyło 98. zawodników z Mrągowa, Giżycka, Kętrzyna, Biskupca i Łomży, którzy prezentowali swoje umiejętności techniczne walki wręcz oraz umiejętności układów z tradycyjną bronią (jo i boken).

Podczas turnieju nagrodzeni zostali najlepsi zawodnicy. I tak najlepszą zawodniczką w kategorii dzieci została Joanna Nadolska z Mrągowa, a najlepszym zawodnikiem w tej kategorii został Karol Noiński, także z Mrągowa.
W kategorii młodzieży, tak jak w zeszłym roku, najlepszą zawodniczką została Paulina Piotrowska z Mrągowa, a najlepszym zawodnikiem Dawid Karpiński z Biskupca.

— Dziękujemy wszystkim uczestnikom za przybycie i udział w turnieju. Podziękowania należą się też wszystkim instruktorom i osobom, które poświęciły swój wolny czas. To dzięki ich pomocy wszystko przebiegło sprawnie — dziękował sensei Rafał Łukaszewski.

Zawody oceniali sensei: Jacek Szpakowski, Adam Żywiołek, Sławomir Giruć, Marek Moroz, Izabela Sadłowska, Rafał Kotuszewski, Andrzej Dziedzic, Jolanta Olejniczak, Waldemar Cybul i Dariusz Guliński. W sprawach technicznych i organizacyjnych pomogli: Elżbieta Dulna, Grzegorz Woźniak, Marcin Banach, Piotr Nadolski i Anna Łukaszewska. Upominki dla zawodników przygotowała firma Resport Mazury, która wsparła organizatorów także nieocenioną pomocą w organizacji turnieju od strony technicznej.