Wtorek, 22 października 2019. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Mieszkańcy gminy wkrótce poćwiczą na powietrzu

2018-12-05 12:00:00 (ost. akt: 2018-12-05 12:41:16)

Autor zdjęcia: archiwum UM

W Marcinkowie, Lembruku i Szestnie powstaną siłownie plenerowe dla mieszkańców. Blisko połowa środków pochodzi z dofinansowania.

Gmina Mrągowo wybuduje trzy siłownie plenerowe za ponad 130 tysięcy złotych. To efekt podpisanej w środę 28 listopada umowy na dofinansowanie inwestycji dotyczącej „Budowy ogólnodostępnej infrastruktury rekreacyjnej w Marcinkowie, Szestnie i Lembruku”.

— To szerszy projekt, który z pewnością będzie dobrze służył mieszkańcom i turystom — mówi Piotr Piercewicz, wójt gminy Mrągowo. — Tego typu obiekty posiadamy już w naszej gminie, ale jest ich wciąż za mało. Dzięki dofinansowaniu, środkom własnym i środkom z funduszy sołeckich miejscowości, uda się rozwinąć sieć siłowni plenerowych o kolejne obiekty. I z pewnością nie będzie to ostatni tego typu projekt realizowany przez gminę Mrągowo.

Największy projekt dotyczy Marcinkowa, gdzie prócz urządzeń siłowni plenerowych powstanie altana rekreacyjna i infrastruktura do wypoczynku, zostanie także zagospodarowana działka gminna. Obiekt będzie zlokalizowany przy małej sali gimnastycznej.

W Szestnie powstanie typowa siłownia plenerowa składająca się z sześciu urządzeń do aktywnego wypoczynku. To kolejny etap zagospodarowania działki, na której znajduje się już boisko ze sztuczną nawierzchnią. Podobny typ siłowni powstanie także w Lembruku, gdzie zamontowane zostaną trzy zestawy do ćwiczeń plenerowych.

Na realizację projektu gmina otrzyma blisko 60 tys. złotych z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

źródło: UGM

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages