Poniedziałek, 25 stycznia 2021. Imieniny Miłosza, Pawła, Tatiany

Spotkanie wigilijne w Kosewie

2018-12-12 05:56:35 (ost. akt: 2018-12-12 11:22:04)

Autor zdjęcia: Katarzyna Rapkowska

W minioną niedzielę Rada Sołecka oraz sołtys wsi Kosewo przygotowali spotkanie adwentowo-wigilijne dla osób samotnych z miejscowości Kosewo i Probark. Spotkanie, na które licznie przybyli mieszkańcy, rozpoczął sołtys Roman Rapkowski.

Sołtys powitał zebranych i poprosił o modlitwę, którą poprowadził ksiądz proboszcz. Zebrani wysłuchali słów z Pisma Świętego o Narodzeniu Jezusa, a następnie wszyscy podzielili się opłatkiem, składając sobie wzajemnie życzenia.

Potem był czas, aby spożyć przygotowaną wieczerzę. Były pierogi, krokiety, barszcz, śledzik, a także ciasto i owoce. Jednym słowem prawdziwa wigilia. Przyszedł również moment na wspólne śpiewanie kolęd, które zapoczątkował lokalny chór Kosewija pod dyrekcją Katarzyny Rapkowskiej. Wszyscy przybyli pięknie włączali się w śpiewanie. Na zakończenie przybył także św. Mikołaj, który każdemu przekazał słodki podarunek oraz kartkę z życzeniami świątecznymi wykonaną przez wolontariuszy ze Szkolnego Koła Caritas.

Całemu spotkaniu towarzyszyła miła, przyjazna i rodzinna atmosfera. Były chwile wzruszenia podczas składania życzeń oraz śmiechu podczas wspólnych rozmów i wspominania dawnych czasów.

Wigilijny wieczór - opłatek na stole, Zapach potraw wśród płonących świec
Betlejemska Gwiazda mruganiem wesołym, Niesie Ziemi swą niebiańską pieśń
Bóg miłością dusze rozświetla i opłatek błogosławi biały, Wlewa pokój w nasze serca
Narodzony dzisiaj Jezus mały. Niechaj ziemię rozśpiewa kolęda każdy dom i każdego z nas,
Niechaj piękne Bożonarodzeniowe Święta, Niosą wszystkim betlejemski blask.

Z najlepszymi życzeniami spieszą sołtys, Rada Sołecka wsi Kosewo oraz Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas w Kosewie.

(kr)

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij.

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages