Czwartek, 24 września 2020. Imieniny Dory, Gerarda, Maryny

Rakietowe uderzenie rodem z Mrągowa! Frekwencyjny rekord!

2018-12-21 13:44:42 (ost. akt: 2018-12-21 13:49:08)

Autor zdjęcia: archiwum organizatorów

TENIS/// Korty mrągowskiego hotelu Resort&SPA stały się 15 grudnia areną zaciętego, międzynarodowego boju młodych tenisistów o tytułowy Puchar Wójta. Czyli najwyższe trofeum II turnieju świątecznego. Goście chwalili poziom i frekwencję.

O tym, że łatwo o trofea nie będzie, było wiadomo już dawno. Od dłuższego czasu mówiło się bowiem, że II Świąteczny Turniej Tenisa Ziemnego będzie jedną z najliczniej i najmocniej obsadzonych imprez tego typu w całym "rakietowym" roku. I nie były to słowa na wyrost, o czym świadczyć może licząca blisko 60 zawodników lista startowa. Swych reprezentantów - poza gospodarzami - wystawiły m.in. takie miasta jak Kętrzyn, Pisz, Węgorzewo, a nawet białoruskie Grodno.

- Poziom rozgrywek był bardzo wysoki, zwłaszcza w starszych grupach. Zaskoczyła mnie ambicja i zaciętość, z którą prowadzone były pojedynki w każdej z kategorii. Było bardzo dużo pięknej dla oczu kibiców walki - mówi Mariusz Pupek, główny organizator mrągowskiego turnieju.

- Dla wielu z naszych zawodników, zwłaszcza w młodszych kategoriach, był to pierwszy turniej tego typu. Już sam udział wymagał niemałej odwagi - mówi Marcin Chmielewski z klubu Pisz-Point. - Tym bardziej cieszyło mnie każde ich dobre zagranie, każdy zdobyty przez nich punkt. No i oczywiście wysokie miejsca, których nie zabrakło. Dało to dużo motywacji nie tylko mnie, ale i im samym. To było widać. A starsi? O ich poziom byłem spokojny. Już wielokrotnie pokazali, że mogą w swych kategoriach wiekowych mierzyć się z każdym w regionie.

Występem w Mrągowie po prostu to udowodnili i jestem z nich bardzo dumny - podkreśla piski szkoleniowiec, który ciepłych słów nie szczędził i organizatorom.

- Organizacja imprezy stała na wysokim poziomie. Kategorie przygotowywano pod względem i wieku, i umiejętności. To niełatwe, ale naprawdę ważne. Gospodarze zadbali o to, by żadna z przyjezdnych ekip nie wracała do domu z pustymi rękami. Należy się im szacunek, bo 60 dzieci na jednym turnieju... Nie przypominam sobie takiej tenisowej imprezy w naszym regionie. Brawo. Ten wyjazd był cenny także i dla nas jako organizatorów Piskiej Talentiady Tenisowej. W zbliżającej się IV edycji (odbędzie się na przełomie marca i kwietnia - przyp. K. K.) najprawdopodobniej wykorzystamy kilka "podpatrzonych" w Mrągowie rozwiązań - dodaje trener Pisz-Point.

Turniej swą obecnością uświetnił także Piotr Piercewicz, wójt gminy Mrągowo, który objął wydarzenie swym patronatem, a także ufundował puchary i prezenty dla uczestników - Wspieram i będę wspierał tego typu inicjatywy, które ukierunkowane są na rozwój sportowy dzieci i młodzieży. Gratuluję organizatorom i już zapowiedziałem im, że mogą myśleć o kolejnych edycjach, by ta impreza stała się cykliczna. Liczba uczestników pokazała, że jest potencjał, który będzie można wykorzystać w przyszłości - zapewnia Piotr Piercewicz.
NAJLEPSI ZAWODNICY II ŚWIĄTECZNEGO TURNIEJU TENISA ZIMNEGO.
Kategoria czerwona początkowa dziewczęta: 1. Zuzanna Szczepkowska (GEM Mrągowo), 2. Nina Kozakiewicz (Kętrzyn), 3. Julia Kopytek (Pisz-Point).
Kategoria czerwona początkowa, chłopcy: 1. Olgierd Borzymowski (Pisz-Point), 2. Damian Wojciechowski (Pisz-Point), 3. Kuba Kulagowski (Pisz-Point).
Kategoria czerwona: 1. Stanisław Kozakiewicz (Kętrzyn), 2. Gaja Czepułkowska (Kętrzyn), 3. Lena Chociełowska (Kętrzyn).
Kategoria pomarańczowa, dziewczęta: 1. Iga Pupek (GEM Mrągowo), 2. Wiktoria Dudzik (Kętrzyn), 3. Łucja Burek (GEM Mrągowo).
Kategoria pomarańczowa, chłopcy: 1. Alec Fereniec (Tenis Club Siwik), 2. Filip Iwanowicz (Tenis Club Siwik), 3. Filip Beperszcz (GEM Mrągowo).
Kategoria pomarańczowa, starsza: 1. Kacper Sulewski (Węgorzewo), 2. Adrian Vittek (Węgorzewo), 3. Kacper Butrym (Węgorzewo).
Kategoria zielona, dziewczęta: 1. (ex aequo) Joanna Konończuk (Pisz-Point) i Zuzanna Werno (Mrągowo), 2. Magda Zawilińska (GEM Mrągowo), 3. Alicja Kowalkowa (Grodno).
Kategoria zielona, chłopcy: 1. Tomasz Płocharczyk (Tenis Club Siwik), 2. Tymoteusz Wszołek (Pisz-Point), 3. Aleksander Kozłowski (Węgorzewo).

Kamil Kierzkowski

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages