Piątek, 18 października 2019. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

Sylwestrowe przesądy, tradycje i zabobony

2018-12-31 12:00:00 (ost. akt: 2018-12-31 13:54:25)

Obyczaje, w które niegdyś silnie wierzono przeszły już do lamusa. Warto jednak wiedzieć, że do odprawianych guseł podchodzono ze szczególną starannością.

Dziś przesądy i zabobony to dla nas tylko forma zabawy, ale warto się zastanowić, może coś w tym jest? Na pewno warto zapoznać się przekazywanymi z pokolenia na pokolenie tradycjami.

• Problemy — do pieca!
Jednym z przesądów noworocznych jest pozbycie się starych problemów, aby nie wchodzić z nimi w Nowy Rok. Jeżeli chcemy zapomnieć o przykrych wydarzeniach, uwolnić się od nich, aby w nowym roku już do nas nie wracały należy spisać wszystkie te zmartwienia na czerwonej kartce a następnie spalić je. Może to być też kosmyk włosów, bilecik, list miłosny. Płomień noworoczny sprawi, że niemiłe wspomnienia odejdą razem z płomieniem...

• Oddajemy długi
Wszelkie pożyczone pieniądze i długi najlepiej uregulować jeszcze przed nocą sylwestrową, aby nie weszły z nami do Nowego Roku. W przeciwnym razie możemy stać się ofiarami niesłownych dłużników. Aby nie cierpieć na brak pieniędzy w przyszłym roku dobrze mieć przy sobie w ostatni dzień roku łuskę z wigilijnego karpia.

• Nowa bielizna drogą do miłości
Pewien stary przesąd mówi, że w noc sylwestrową warto włożyć na siebie nową bieliznę, najlepiej jeszcze z metką i zadbać o dobry wygląd. W ten sposób możemy wywróżyć sobie powodzenie u płci przeciwnej.

• W sylwestra nie sprzątamy
W ostatnim dniu roku zdecydowanie odradza się sprzątanie. A to dlatego, że wtedy "wymiata się" szczęście z domu. Dawniej gospodynie dbały o to, aby spiżarnia nie była pusta. Odgarniało to biedę w przyszłym roku.

• Szampan przepowie przyszłość
Bąbelki szampana mogą przepowiedzieć nam przyszłość. Duże bąbelki, które chaotycznie poruszają się w naszym kieliszku zapowiadają roku zmian, wypadków i romansów. Natomiast eleganckie, drobne i równo unoszące się bąbelki zwiastują zdrowie oraz szczęście w życiu rodzinnym. A jeśli łańcuszki bąbelków krzyżują się, to należy uważać na pieniądze i zdrowie.

• Imię wybranka
Kobiety, które chcą dowiedzieć się, jakie imię będzie miał wybranek ich życia po północy powinny nasłuchiwać prowadzonych rozmów. Pierwsze imię męskie, które usłyszą będzie imieniem przyszłego małżonka.

(pk)
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Antek #2653191 | 81.190.*.* 1 sty 2019 16:11

  Z nową bielizną znałem wersję, że w nowym roku będzie więcej pieniędzy niż w odchodzącym.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. mega #2652904 | 81.190.*.* 1 sty 2019 01:57

  Jeżeli pierwszą osobą, która wejdzie w Nowym Roku do domu, będzie mężczyzna - wróży szczęście.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages