Czwartek, 23 stycznia 2020. Imieniny Fernandy, Jana, Rajmundy

Mrągowski ratusz dostępny dla niepełnosprawnych

2019-01-07 13:48:55 (ost. akt: 2019-01-07 14:08:35)

Autor zdjęcia: Miasto Mrągowo

Blisko 700 tysięcy złotych kosztowała miasto przebudowa pomieszczeń ratusza wraz z budową dźwigu osobowego na potrzeby muzeum.

Projekt realizowano w okresie od września do grudnia ub.r. jako zadanie inwestycyjne pod nazwą „Przebudowa pomieszczeń Ratusza w Mrągowie wraz z budową dźwigu osobowego na potrzeby Muzeum”.

Dzięki tej inwestycji zabytkowy budynek ratusza, razem ze znajdującymi się tam obiektami użyteczności publicznej (Muzeum, Urząd Stanu Cywilnego, Ewidencja Ludności) staną się dostępne dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich, osób niepełnosprawnych czy matek z wózkami dziecięcymi. Na dziedzińcu ratusza powstał przeszklony szyb z dźwigiem osobowym. Przebudowano także pomieszczenia ratusza, tworząc przy tym nowe wejście od strony ulicy Mały Rynek obsługujące windę.

W przebudowanym pomieszczeniu na parterze budynku w przyszłości planowane jest utworzenie Biura Obsługi Klientów, co tylko dodatkowo ułatwi obsługę interesantów.

Wartość robót budowlanych to blisko 700 tyś zł. Zadanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

źródło: UMM

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages