Niedziela, 26 stycznia 2020. Imieniny Lutosława, Normy, Pauliny

To było bardzo pouczające spotkanie

2019-01-11 11:11:05 (ost. akt: 2019-01-11 11:26:11)

Autor zdjęcia: PSP w Mrągowie

Strażacy z Mrągowa wybrali się do Bożego na spotkanie z dziećmi z tamtejszej Szkoły Podstawowej oraz Oddziału Przedszkolnego.

W trakcie spotkania z grupą przedszkolną i „zerówką” dzieci usłyszały o numerach alarmowych 112 i 998. Strażacy uczulali, co mają zrobić w przypadku wystąpienia niebezpiecznego zdarzenia, opowiadali o pracy i sprzęcie strażaka. Frajdą było na pewno to, że każde dziecko mogło przymierzyć hełm strażacki. Na koniec spotkań rozdano dzieciom strażackie kolorowanki i ulotki informacyjne ogólnopolskiej kampanii „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa”, do przekazania rodzicom. Za spotkania dzieci podziękowały wierszem, laurką i pięknymi medalami.

Z kolei na spotkaniu z klasami 1-7 ze Szkoły Podstawowej rozmawiano o bezpieczeństwie podczas ferii zimowych. Druhowie przypomnieli też numery alarmowe i informacje, jakie należy przekazać dyspozytorowi w przypadku sytuacji niebezpiecznej. Uczniowie przeszkoleni zostali, co należy zrobić w przypadku załamania się pod nami lodu oraz jak udzielać pomocy osobie, pod którą załamał się lód. Strażacy pokazali sprzęt niezbędny do samoratowania w przypadku załamania się zamarzniętej tafli jeziora.

Spotkanie w Bożem swoją tematyką wpisuje się w ogólnopolską kampanię prowadzoną przez Państwową Straż Pożarną „Bezpieczne ferie 2019”, która ma na celu poprawę bezpieczeństwa i wzrost świadomości dzieci na zagrożenia. Omawiane tematy spotkały się z bardzo dużym zainteresowaniem.

źródło: PSP/asp. Marcin Kordek
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages