Wtorek, 22 października 2019. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Panie Jurku dziękuję, że poświęcił Pan nam tę chwilę...

2019-01-16 11:52:22 (ost. akt: 2019-01-16 12:19:52)

Autor zdjęcia: archiwum Z. Wojciechowskiej

Do naszej redakcji dotarł list, którym chcielibyśmy się bardzo podzielić.

"Szanowny Panie Burmistrzu, Droga Redakcjo, Szanowni Państwo, Kochane Mrągowianki i Drodzy Mrągowianie, pragnę przekazać słowa przyjaźni od Pana Jurka Owsiaka, które przywiozłam prosto z WOŚP ze studia TVN WOŚP Warszawa.

W Mrągowie graliśmy z WOŚP. Padł rekord 87.464,19! Super! Wynik całej Orkiestry to kolejny rekord. A ja cieszę się, że jestem z Mrągowa.

Mrągowo to miasto otwarte na pomaganie WOŚP. Jako ogrodoterapeuta i florystka uczestniczę od lat w największej charytatywnej akcji środowiska florystycznego pt. #FLORYSCIDLAWOŚP. Floryści z całej Polski skupieni wokół portalu branżowego www.ForumKwiatowe.pl przygotowują przez 3 dni ponad 100 bukietów dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku ta charytatywna akcja wystartowała po raz 10. A WOŚP grał 27 raz.

http://m.wm.pl/2019/01/orig/wstaw-12-522886.jpg

W niedziele wieczorem Pan Jerzy Owsiak, gdy dotarła do niego wiadomość, że nożownik zaatakował prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, wyszedł na scenę głównego finału i przekazał nam tą straszną wiadomość. Przemawiając ze sceny TVN WOŚP apelował do nas i do wszystkich Polaków o zaprzestanie mowy nienawiści. Pan Jurek mówił też o tym na konferencji prasowej. Byłam tam, widziałam to i słyszałam, byłam blisko. Pan Jurek na chwilę zatrzymał się obok mnie i widziałam zmęczoną twarz człowieka, który był zmartwiony tym co się dzieje. Smutne miał oczy... bo szerzy się nienawiść. Musimy zawsze i wszędzie pamiętać, że to od nas zależy czy będzie lepiej nam żyć.

Szanowni Państwo, przekazałam Panu Jurkowi słowa przyjaźni od wolontariusza Burmistrza Mrągowa Pana Doktora Stanisława Bułajewskiego i od nas mieszkańców Mrągowa. Serdeczne pozdrowienia przekazuję w zamian. Pan Jurek się uśmiechnął. A razem z słowami przyjaźni przekazałam prezent od Mrągowa. to kapelusz Country z napisem Mrągowo. Pan Jurek powiedział, że zrobimy zdjęcie, aby był dowód. Przesyłam to zdjęcie zrobione na schodach tuż po wielkim finale i je dedykuję tym, którzy wierzą w lepsze jutro dla nas wszystkich. Pomaganie jest dziecinnie proste...

Panie Jurku dziękuję, że poświęcił Pan nam tę chwilę".

Zofia Wojciechowska
(pisownia oryginalna)
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages